Арсен Аваков: оперативні підрозділи МВС провели тактико-спеціальні навчання

Демонстрація сил і можливостей органів системи внутрішніх справ відбулася сьогодні, 30 вересня, на базі Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки Національної гвардії України в селі Старе Київської області.

Кілька десятків одиниць наземної та авіаційної техніки і кілька сотень особового складу продемонстрували злагодженість дій і професійну ефективність правоохоронців МВС в надзвичайних ситуаціях.

Роботу ДСНС, Нацполіціі, Нацгвардії і прикордонників оцінили президент України Володимир Зеленський, міністр внутрішніх справ Республіки Туреччина Сулейман Сойлу, представники Японії, Франції та США.

«Наші хлопці і, що приємно, дівчата – на дуже високому професійному рівні. Їх підготовка вражає. Вони – одні з кращих в Європі. Державі залишається знаходити кошти і підтримувати наших правоохоронців», – заявив президент.

«Сьогодні продемонстрували нашим надійним друзям і партнерам з Франції, Японії, США і Туреччини ефективну комплексну роботу підрозділів МВС і технічну оснащеність. Підготовка міжнародного рівня, участь в рятувальних операціях за кордоном, ідеальна тактика в надзвичайних ситуаціях – все це складається в професіоналізм і майстерність українських правоохоронців. Ми готові ділитися досвідом і не зупиняємося на досягнутому», – зазначив Арсен Аваков.

Глава відомства розповів про плани розвитку доступної авіації для всіх регіонів України. Найближчим часом має бути здійснено закупівлю 13 апаратів Ан-178, і одного АН-32П, а також легких однодвигунних літаків.

Під час навчань гості ознайомилися з авіаційної системою безпеки МВС України в дії, а також обговорили подальшу співпрацю.

Багатопрофільні вчення умовно розділили на кілька етапів. Спочатку підрозділи ДСНС ліквідували наслідки техногенної катастрофи. За легендою в одному з регіонів України сталася техногенна катастрофа. На промисловому підприємстві стався вибух, який зруйнував будівлі, споруди, лінії електропередач, виникли пожежі на промислових площах підприємства і природних екосистемах. Під завалами опинилися люди. Ситуація ускладнена виникненням дорожньо-транспортної пригоди за участю автоцистерни з аміаком, пожежами на промислових площах підприємства і швидкого поширення вогню на розташований поруч лісовий масив. Тому, фахівці ДСНС відразу провели наземну та повітряну розвідки. Окремо парашутисти-рятувальники десантувалися, щоб остаточно визначити масштаби катастрофи і скорегувати дії інших підрозділів.

Наступний крок – прибуття основних сил рятувальників і кінологів, які і ліквідували наслідки аварії, знайшли під завалами людей, надали домедичну допомогу та евакуювали людей. Для ліквідації трагедії підрозділи ДСНС залучили наземну спецтехніку і авіацію. За допомогою останньої погасили пожежу в екосистемах та евакуювали постраждалих. Всього було здійснено три скидання води літаками АН-32П та гелікоптером Мі-8МТ. У той час для спостереження задіювали французький вертоліт Н-225.

Група спеціального призначення НГУ «Омега» повинна була знайти і знешкодити диверсійно-розвідувальну групу незаконних збройних формувань. Для цього дві групи спецназу десантувалися в зону проведення операції. Гвардійці, просуваючись по території, зіткнулися з противником. Одна з груп НГУ, яка потрапила в зону ураження, зайняла позицію оборони і вступає в бій. Інша – обійшла ворога і завдала удар з флангу. В ході перестрілки були поранені гвардійці, тому, група спецназівців провела евакуацію за допомогою бронеавтомобіля, в якому медик надав невідкладну допомогу. Навчання НГУ пройшли із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів.

Під час багатопрофільних навчань свої дії відточив і спецпідрозділ КОРД. За допомогою штурмового собаки спецпідрозділ затримав умовного противника. Також в Навчальному центрі НГУ пройшли спільні демонстрації кінологів НГУ і ДПСУ. Фахівці показали роботу службових собак під час пошуку зброї та вибухівки, подолання смуги перешкод, затримання зловмисника і загальні команди.