Арсен Аваков оголосив про створення бригади спецназу Нацгвардії України

Міністр внутрішніх справ України повідомив, що одним з елементів модернізованої на марші Нацгвардії буде сформована нова бригада спецназу, створювана з урахуванням нових підходів і принципів.

«Ми створюємо і нарощуємо з’єднання для сучасної війни і швидкого реагування, для відображення російської агресії і захисту від дій терористичних і диверсійних груп всередині країни, з огляду на специфіку завдань Нацгвардії. Ми повинні і будемо враховувати сучасні виклики і загрози, адекватно реагуючи на те, що відбувається жорсткою професійною готовністю», – підкреслив глава відомства.

В рамках рішення, прийнятого Верховним головнокомандувачем, Нацгвардія покроково буде переходити на професійну основу.

Кожна частина модернізованої Нацгвардії буде змінюватися, переходячи на якісно новий рівень. І не за рахунок кількісного зростання, а за рахунок професійної готовності компактних мотивованих з’єднань бійців, точно орієнтованих на виконання своєї профільної спеціалізації.

«Ми ясно усвідомлюємо – професіонали повинні отримати в руки найсучаснішу бойову техніку і методики. Необхідно перш за все змінити якість управління і якість бойової підготовки. Саме тому ми візьмемо на озброєння досвід і статути кращих армій і спеціальних підрозділів світу. У актуальних зараз гібридній війні і протистояннях – ключове значення має якісну перевагу над противником.

Довіряти сучасну техніку і спорядження можна тільки добре навченим і мотивованим бійцям. Тому ми закладаємо нові стандарти забезпечення, стимули для укладення контрактів з Нацгвардією. Спецназівці отримуватимуть зарплату від 7 тисяч гривень. Сержанти, молодший і середній офіцерський склад – 11-13 тисяч. Старші офіцери – близько 20 тисяч. Також ми будемо платити відчутну доплату за участь в спеціальних бойових операціях; інтенсивні і небезпечні навантаження на маневрах і в навчанні, за професійне ставлення до справи … », – розповів міністр внутрішніх справ.

У бригаду будуть брати не по мобілізації і строковим призовом, а тільки добровольців, які висловили бажання служити в бригаді, що пройшли конкурсний відбір і уклали контракт. Пріоритет при прийомі матимуть бійці і офіцери, які пройшли АТО, що мають досвід служби в миротворчих місіях, знайомих зі стандартними оперативними процедурами НАТО. Люди з реальним досвідом бойових дій, які хочуть гідно служити Україні.

Командиром бригади призначений молодий офіцер, який пройшов АТО, а начальник штабу бригади два роки навчався військовій справі в США, викладав в центрі підготовки офіцерів багатонаціональних сил при Національній академії оборони України, має досвід командування штабом бригади.

«На основі таких підходів, з цієї нової бригади ми вибудуємо зразкове воєнізоване з’єднання спеціального призначення, повністю навчимо його по НАТОвським стандартам і, поступово, крок за кроком, переведемо за цим зразком всю Національну гвардію на професійну основу.

Ми йдемо по шляху скорочення мобілізованих, призивників-строковиків та збільшення професійних контрактних воїнів в Національній гвардії України.

Ми не теоретизуємо і не розмірковуємо, а вже працюємо в цьому напрямку!», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр повідомив, що бригада Нацгвардії вже формується.

Розташування – Київська область, Гостомель, вул. Проскурівська, 1

Телефон кадрової служби: (098) 614-50-47, (095) 686-28-63, (073) 474-68-63

E-mail: [email protected]