Арсен Аваков: одеський суддя повністю нівелював роботу поліції, коли звільнив від покарання «злодія в законі»

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Костянтин Єфименко своїм рішенням фактично звільнив від покарання «злодія в законі» на прізвисько «Коба Руставський», який був затриманий НПУ за запитом правоохоронних органів Королівства Іспанія. Там він звинувачується у вбивстві, зберіганні майна, отриманого злочинним шляхом та створення ОЗУ.

Про це сьогодні, 19 березня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Глава відомства розповів, що суддя заборонив вилучати у затриманого «злодія в законі» неправомірно отриманий український паспорт і відмовився приймати рішення про переміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Це ж рішення виключає можливість примусової депортації кримінального авторитета з України.

«Це означає повне нівелювання величезної роботи Нацполіції в стратегічно важливому напрямку та ставить під сумнів здатність судової гілки влади бути незалежною від будь-якого впливу, зокрема – впливу представників криміналітету», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що Державна міграційна служба України подала позов до апеляційної інстанції, яка повинна прийняти зважене і обґрунтоване рішення по «злодію в законі» «Кобі Руставському».

«Я, як міністр внутрішніх справ, особисто простежу, щоб неправомірне рішення судді Єфименко було оскаржено у Вищій раді правосуддя і отримало адекватну законну дисциплінарну оцінку», – додав Арсен Аваков.

Він зазначив, що саме через такі рішення суддів в Україні немає довіри до правоохоронної системи.

«Як можна говорити про довіру до судової системи, а отже – до правоохоронної системи в цілому, якщо вона відпускає на свободу «злодіїв в законі»? Сподіваюся, рішення Вищої ради правосуддя дасть сигнал про неприпустимість подібних рішень всьому суддівському корпусу і цей сумний приклад стане останнім прецедентом в Україні. Україна не буде місцем притулку міжнародного криміналітету! Позиція МВС жорстка. І ми не дозволимо окремим несумлінним рішенням нас похитнути», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Варто відзначити, що за інформацією Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, в цьому році з країни вдалося депортувати  одного «злодія в законі» – Володимира Озерського, на прізвисько «Зюзя». Другого злочинця з таким же статусом Лавасогли Міндія, на прізвисько «Лавасогли Батумський» в Україну не пустили ще на кордоні, так як раніше йому оголосили заборону на в’їзд в нашу країну.