Арсен Аваков: Обсервація завершилася, в Нових Санжарах всі здорові!

Сьогодні, 5 березня, в Нових Санжарах (Полтавська область) завершився 14-денний термін обсервації, в яку помістили евакуйованих з епіцентру епідемії коронавируса – китайського міста Ухань, членів екіпажу літака і співробітників ДСНС, які їх супроводжували. Зустріти евакуйованих прибули президент України Володимир Зеленський, глава МВС Арсен Аваков, представники МОЗ, а також рідні і близькі з різних куточків країни.

Крім українців серед евакуйованих в обсервації перебували громадяни Норвегії, Ізраїлю, Білорусі, Іспанії, Чорногорії, Аргентини, Домініканської Республіки, Еквадору, Коста-Ріки і Панами. Зараження вірусом у жодного із 105 осіб, які перебували в карантині у медичному центрі НГУ, виявлено не було.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, за кожним, хто знаходився в обсервації, закріплений транспорт і найближчим часом вони зможуть дістатися додому.

«Всіх евакуйованих українців доставлять додому вже найближчим часом, їх вже чекає транспорт. Що стосується іноземців, ними буде займатися Міністерство закордонних справ, посольства і консульства. Деякі відлітають вже сьогодні», – зазначив Арсен Аваков.

Президент України подякував лікарям, голові Полтавської обласної державної адміністрації, співробітникам МВС, зокрема ДСНС, Нацгвардії, Держприкордонслужбі і поліції, а також Міністерству охорони здоров’я.

«Молодці, дійсно добре попрацювали», – зазначив Володимир Зеленський.

Окремо Президент ознайомився з роботою спеціального санітарного вертольота Мі-8, який наданий в розпорядження МВС для транспортування інфекційних хворих.

Вертоліт обладнаний ізоляційної капсулою BIO-BAG EBV-30/40, біозахисними комплектами, знезаражувальним душем, ізоляційної камерою і спеціальним модулем, в якому фіксується капсула в польоті. За один рейс на борту вертольота можна перевозити від 4 до 6 хворих. Евакуація на ньому можлива на відстань 1200 км – тобто у разі потреби транспортування хворих на ньому можна буде дістатися до найвіддаленіших куточків нашої країни.

Команда кваліфікованих пілотів і лікарів готова працювати в найскладніших умовах. Раніше вона брала участь в рятувальній операції під час ліквідації епідемії «Ебола» в Африці.