Арсен Аваков: Оборонний бюджет України в 2018 році передбачає питання соціального захисту

30 серпня 2017 року в Раді національної безпеки і оборони України відбулося обговорення оборонного бюджету України на 2018 рік. Формування оборонного бюджету реалізовується на основі Стратегії національної безпеки України.

В обговоренні взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр фінансів України Олександр Данилюк, міністр оборони України Степан Полторак, глава Служби безпеки України Василь Грицак, керівники Національної Гвардії України, Національної поліції України, розвідувальних органів та інших силових структур.

«Відмінною рисою цього бюджету є те, що кожна запланована копійка буде мати реальне наповнення, і вперше за весь час основне навантаження фінансування сектора безпеки і оборони, буде лягати не на умовні кредитні гарантії, а саме на загальний фонд державного бюджету – 162,7 млрд. гривень, а це 5% від валового внутрішнього продукту. Значна частина, а це близько 156, 4 млрд. гривень, буде виділена на армію, Національну гвардію і силові структури. Спеціальний фонд буде формуватися виключно на підставі пропозицій силових відомств і складе близько 6,3 млрд. грн.», – повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Під час обговорення оборонного бюджету України на 2018 рік учасники прийшли до думки, що при плануванні бюджету необхідно врахувати питання розвитку оборонної промисловості України, а також поліпшення грошового забезпечення військовослужбовців та їх соціального захисту.

«З керівниками центральних органів виконавчої влади ми працювали над формуванням оборонного бюджету України на наступний рік. Безумовно, там закладені нові показники, але одним з ключових питань є не тільки грошове забезпечення, а й питання соціальної підтримки і забезпечення житлом військовослужбовців. У проект бюджету України на 2018 рік закладено потребу в коштах для будівництва і придбання житла в обсязі 350 млн. грн. У наступному році ми повинні дати ще близько 1000 квартир, щоб за три-чотири роки звести чергу на житло до нуля », – зазначив Арсен Аваков.

Після уточнення показників оборонного бюджету на 2018 рік, вони будуть затверджені на засіданні РНБО України, яке має відбутися на початку вересня поточного року.