Арсен Аваков обговорив з керівником Бюро INL Держдепу США Джорганом К. Ендрюсом перспективи подальшої співпраці

Міністр внутрішніх справ України провів сьогодні, 29 січня, зустріч з керівником Бюро INL в Європі і Азії, заступником помічника Держсекретаря США Джорганом К. Ендрюсом, під час якої сторони обговорили подальшу співпрацю між МВС України та правоохоронними структурами США.

Арсен Аваков подякував американській стороні за підтримку і допомогу в реалізації реформи правоохоронної системи України і створення Національної поліції. Зокрема, міністр зазначив продуктивність співпраці відомства з INL при створенні Патрульній поліції, спецпідрозділу КОРД, реалізації проекту посилення кіберполіції, посилення боротьби з незаконним обігом наркотиків, відкриття Академії патрульної поліції, впровадження інституту Поліцейських офіцерів громади.

«Завдяки підтримці американської сторони, ми запустили проект «Поліцейський офіцер громади» в одинадцяти регіонах України. В цьому році плануємо продовження ініціативи і запуск цього проекту в ряді невеликих міст», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр повідомив, що МВС планує побудувати три нових Академії патрульної поліції в Чернівцях, Кривому Розі та Харкові. Кількість випускників академій планується довести до 5 тисяч.

Окремо сторони обговорили співпрацю в сфері боротьби з наркозлочинністю та кіберзлочинами. Уже влітку в Україні очікується відкриття представництва Офісу DEA по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, що дозволить українським фахівцям приєднатися до команди протидії міжнародній наркозлочинності.

«Відкриття офісу в Україні – результат спільної роботи, що демонструє впевненість міжнародних партнерів в професіоналізмі української поліції», – підкреслив глава МВС.

Спільна команда більше року працювала над тим, щоб відкрити постійний офіс в Україні. Офіси DEA розташовані в більш ніж 90 країнах світу і в комплексній мережі активно співпрацюють у сфері протидії наркозлочинності.

Арсен Аваков зазначив, що наразі в Україні розпочато активну роботу над програмою протидії дрібної наркоторгівлі на вулицях.

Помічник заступника держсекретаря США Джорган К. Ендрюс, в свою чергу, подякував за спільну роботу і партнерство та висловив надію, що в 2020 році вдасться реалізувати заплановані проекти.

«Хочу передати найщиріші побажання від Державного секретаря США Майка Помпео і подякувати за безпеку наших дипломатів», – сказав Джорган К. Ендрюс.

Довідка:

Бюро з міжнародних зв’язків з наркотиками і правоохоронними органами (Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs, INL) – є відомством, яке підзвітне заступнику міністра цивільної безпеки, демократії та прав людини в Державному департаменті США.

INL володіє двома взаємодоповнюючими основними компетенціями: допомагає урядам-партнерам оцінювати, створювати, реформувати і підтримувати компетентні та законні системи кримінального правосуддя, а також розробляти і впроваджувати архітектуру, необхідну для міжнародного контролю над наркотиками і транскордонного співробітництва між правоохоронними органами.

Управління по боротьбі з наркотиками (Drug Enforcement Administration, DEA) – агентство в складі Міністерства юстиції США, що займається виконанням федерального законодавства про наркотики. У повноваження DEA входить не тільки контроль трафіку наркотиків всередині країни, а й припинення виробництва цих речовин в іноземних державах, а також антинаркотична пропаганда.