Арсен Аваков обговорив з главою МЗС Італії інвестиційні проекти для України

Сьогодні, 16 грудня, в онлайн-режимі, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Луїджі Ді Майо, які є головами міждержавних урядових комісій України і Італії, підвели підсумки 9-го засідання Українсько-Італійського Ради з економічного , промислового та фінансового співробітництва.

В рамках засідання підписано Програму культурного співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італії на 2021-2025 роки. Найближчим часом заплановано підписання низки міжурядових документів:

– меморандум між Державним космічним агентством України та Італійським космічним агентством про співробітництво в галузі дослідження та мирного використання космічного простору;

– меморандум про співпрацю між Національною гвардією України і Військами карабінерів Італії;

– меморандум про співпрацю між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Департаментом захисту населення при Раді Міністрів Італійської Республіки.

Процедура підписання даних документів буде завершена через дипломатичні канали.

Міністри акцентували увагу на важливості підписання найближчим часом оновленої міжурядової угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій.

«Нові виклики завжди породжують і нові можливості для розвитку. Ми повинні використовувати це для перезавантаження наших економічних відносин і виведення взаємодії на якісно новий рівень», – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У ході переговорів Арсен Аваков закликав італійську сторону до реалізації в Україні масштабних інвестиційних та індустріальних проектів, покликаних стати важливими індикаторами нового рівня співпраці.

Україна зацікавлена ​​в поглибленні взаємовигідних торгово-економічних відносин і подальшого розвитку галузевої і інвестиційної співпраці з Італією в сферах:

– агропромисловості (створення спільних підприємств в агропромисловій сфері);

– інфраструктури (налагодження взаємодії з Italferr-Gruppo Ferrovie dello Stato в розвитку швидкісних залізничних перевезень в Україні);

– енергетики (подальшу взаємодію компанії SNAM з Оператором газотранспортної системи України щодо оптимізації та модернізації української газотранспортної системи і української газової інфраструктури)

– космосу (виробництво елементів ракет-носіїв космічного призначення сімейства «Vega» в рамках співпраці з італійською компанією Avio S.p.A.)

– проекти в суднобудівній галузі, ІТ та інновацій.

Сторони відзначили суттєву активізацію співпраці Італії та України з питань безпеки в частині протидії транскордонній злочинності та нелегальної міграції. Найближчим часом буде підписано угоду між Національною поліцією України і Департаментом громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Італії про поліцейське співробітництво.

Констатовано успішне виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія від 19 листопада 2015 року та висловлено намір його пролонгації в найкоротші терміни.

Арсен Аваков і Луїджі Ді Майо відзначили міцність і надійність двосторонніх відносин в умовах нинішніх викликів, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Арсен Аваков також звернувся до глави МЗС Італії з проханням розглянути можливість передачі Україні, якщо це дозволить розвиток епідеміологічної ситуації в Італії, надмірної кількості вакцин, надходження яких очікується Італією в межах квоти Європейського Союзу.

Луїджі Ді Майо запевнив, що відповідний запит української сторони, який також вступив до зовнішньополітичного відомства Італії в ноті українського Посольства, буде розглянуто в якості пріоритетного.