Арсен Аваков обговорив інвестиційні проекти з парламентарями українсько-італійської групи дружби

Сьогодні, 8 липня співголова Українсько-Італійської Міжурядової ради з економічного, фінансового та промислового співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, поінформував народних депутатів про стан реалізації двосторонніх проектів між Україною та Італією.

Проекти були узгоджені на двосторонній зустрічі Арсена Авакова і міністра закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо.

Йдеться про виробництво висотного спеціалізованого рятувального обладнання (пожежних підйомників для ДСНС) італійської компанії “Cela Industry” і створення разом з італійськими партнерами системи швидкісного залізничного транспорту. Проекти реалізовуватимуться за умови часткової локалізації виробництва в Україні, що, крім надходжень до державного бюджету, створить тисячі нових робочих місць.

“Швидкісні поїзди” істотно скоротять час переміщення по країні. Наприклад, з Києва до Харкова чи Львова можна буде доїхати за 2 години. Що забезпечить новий рівень мобільності населення. Проект буде реалізований при активному фінансовому кредитуванні з боку Державного експортно-кредитного агентства Італії SACE при державних гарантіях українського уряду”, – зазначив Арсен Аваков.

Міністр також повідомив, що вже незабаром планується підписання нової міжурядової угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, яка діятиме 5 років. Це дозволить тисячам українців не перездавати іспит з водіння в Італії і позбавить від сплати грошових зборів.


Україна та Італія планують посилити економічне співробітництво і за іншими важливими напрямками. Між космічними агентствами двох країн ведуться переговори про обмін супутниковими даними та оперативною інформацією. А у сфері газотранспортної системи заплановано спільний розвиток галузі, зокрема водневої енергетики.