Арсен Аваков обговорив з турецькою стороною роботу поліцейських центрів безпеки

Міністр внутрішніх справ відвідав поліцейський безпековий центр міста Стамбул.

«Із губернатором Стамбулу подивилися роботу системи управління безпекою міста. Це два окремі центри: контроль за громадською безпекою та безпекою на дорогах. Центр потенційно може реагування на будь-яку ситуацію. Це стандарт, який ми впроваджуємо в Україні», – зазначив Арсен Аваков.

На 3100 машинах встановлені радари та камери. Є спеціальна система навігації, завдяки якій правоохоронці бачать, де знаходяться  машини, на які встановлені радари, і можуть направляти найближчу до місця подій машину для оперативного реагування.

1705 камер відеоспостереження покривають основні вулиці та площі міста, а також 6500 камер з роздільною здатністю слідкують за безпекою на дорогах. Приблизна вартість проекту становить 44 мільйони доларів.

Арсен Аваков поділився з турецькими колегами досвідом впровадження систем безпеки в Україні:

«Основа діяльності центру – застосування сучасної інформаційно-комп’ютерної системи, яка надає можливість цілодобового моніторингу оперативної обстановки.  Система “Безпечне місто” підвищує ефективність роботи патрульних та слідчо-оперативних груп. Сучасні ситуаційні центри вже працюють у п’яти містах України», – розповів Арсен Аваков.

Наприклад система «Безпечне місто», яка працює у Маріуполі, розроблялася відповідно до вимог війни. Камери відеоспостереження  можуть тривалий час працювати без електрики, у нічний час та за будь-яких погодних умов. Система реагує на підвищення звукових частот і одразу виводить цей район на sos-монітор.