Арсен Аваков: новий кінологічний центр в Хмельницькій області буде готувати службових собак для силових структур МВС

У Центрі здійснюється підготовка собак за напрямками розшуку людей, пошуку зброї, вибухівки та наркотичних речовин. Аналогів цьому закладу поки що немає, але незабаром таких буде 20-25 в кожному обласному центрі.

Сьогодні, 9 листопада, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Національної поліції України Сергій Князєв під час робочого візиту на Хмельниччині відкрили сучасний кінологічний центр. Міністр внутрішніх справ передав співробітникам Центру вісім автомобілів і техніку.

Кінологічний центр здатний вмістити одночасно до двох десятків чотириногих вихованців. Для них створені всі необхідні умови: зручні вольєри, різні майданчики для тренування і ветеринарний кабінет із сучасним обладнанням та операційної. Тепер ветлікарі зможуть надавати собакам необхідну допомогу та навіть оперувати їх прямо в центрі.

«Аналогів цьому Центру в області поки що немає, але незабаром їх буде 20-25 в кожному обласному центрі. Тут готуватимуть службових собак для всіх силових структур МВС», – сказав Арсен Аваков.

Комфортним буде новий центр і для самих кінологів. Окрім облаштування зручних кабінетів і класів для занять, керівництво подбало і про створення зони відпочинку, оскільки на навчання часто приїжджають правоохоронці з райцентрів та інших міст, вони зможуть жити прямо в центрі – в спеціально відведених кімнатах готельного типу.

«Поліцейський з собакою – це безпека на вулицях наших міст. Кінологи зі службовими собаками чергують в аеропортах і на залізничних вокзалах, співпрацюють з підрозділами в рамках посилення боротьби з наркозлочинністю. Собаки шукають вибухівку і зброю, але найважливіша їхня функція – розшукова діяльність. Кінолог, поряд з іншими фахівцями, збирає докази провини або невинності підозрюваних. Тому основне завдання для поліцейського в такому кінологічному центрі вчитися і переймати досвід колег», – повідомив глава Національної поліції Сергій Князєв.

Відзначимо, що в рамках реформування відомства фахівцями було розроблено валізу кінолога. Крім того вітчизняні фахівці допомогли здешевити навчальний процес в кінологічних центрах, розробивши замінники вибухівки та наркотичних речовин. Раніше такі замінники коштували 96 тис. гривень, тепер же – 5 тис.