Арсен Аваков: Німеччина – наш надійний партнер на шляху до реформ

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України в ході зустрічі з Президентом федеральної поліції Німеччини Дітером Романом під час свого дводенного робочого візиту до Берліна.

Глава відомства висловив вдячність за організацію співпраці між Державною прикордонною службою України та Федеральною поліцією Німеччини, в тому числі за надання технічного і медичного обладнання для прикордонної служби. Він також наголосив на важливості допомоги, наданої Німеччиною, при підготовці України до проведення Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

Нагадаємо, нещодавно поліція ФРН передала українським колегам 3 автомобілі Mercedes-Benz Sprinter в якості гуманітарної допомоги для органів поліції і МВС України. Також, в 2016 році німецькою стороною було надано експертну допомогу з підвищення кваліфікації для представників Національної поліції в формі проведення трьох навчальних модулів для 15 учасників. Дані модулі були проведені поліцією Федеральної землі Вільної держави Баварія в м. Наббург.

Українські правоохоронці співпрацюють з колегами з кримінальної поліції Німеччини у сфері боротьби з кіберзлочинністю. У 2010 році відомствами обох країн було підписано двосторонню міжурядову угоду про співробітництво в боротьбі з організованою злочинністю і тероризмом. Крім того в грудні 2016 року було підписано Угоду з Європолом, яке дозволить поліпшити співпрацю в боротьбі з усіма видами злочинних проявів і тероризму між Україною та ЄС. Завдяки досягненню домовленості, Україна буде приєднана до інформаційних баз даних Європолу.

Під час обговорення процесу реформування поліції України окремо було розглянуто питання можливості початку співпраці між двома правоохоронними органами по створенню нової системи підготовки поліцейських, підвищення кваліфікації правоохоронців і спільних навчань.

«На даному етапі ми сподіваємося на підтримку Німеччини, обмін досвідом і надання експертної допомоги в реформуванні системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів Нацполіції», – зазначив Арсен Аваков.

Німеччина і Україна також продовжать багаторічну співпрацю з Німецькими колегами з Федеральної поліції щодо вдосконалення та переоснащення Державної прикордонної служби. Уже завершено стратегічне планування розвитку ДПСУ на період до 2020 року та виконано всі заходи, передбачені планом лібералізації ЄС візового режиму для України. Відзначимо, що в даний час рівень довіри населення до прикордонників високий і поступається тільки Збройним Силам і Нацгвардії.

«Бюджет відомства дозволить розвивати службу і забезпечити гідну зарплату співробітникам. В умовах російської агресії служба зуміла продовжити системне реформування, як правоохоронне відомство, але з урахуванням необхідності не тільки охорони, а й оборони державного кордону. Державна прикордонна служба України активно співпрацює з Консультативною Місією ЄС (EUAM) і іншими іноземними інститутами. Представники Федеральної поліції ФРН відіграють ключову роль в реалізації проекту Твіннінг “Підтримка Державної прикордонної служби України в подальшому впровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, особливо в області перевірки документів і виявлення викрадених автомобілів”», – повідомив глава МВС.

Експерти Федеральної поліції ФРН внесли значний внесок в розробці Національної стратегії інтегрованого управління кордонами. Новаторський підхід європейських колег дозволив ввести в Україні нову модель «інтелектуальної кордону».

«Я вдячний поліції Німеччини та Вам, пане Романн за допомогу, яку ви надаєте Національної поліції на стадії реформування і становлення. Ми цінуємо вашу зацікавленість і готовність до співпраці», – повідомив Арсен Аваков.

В знак подяки Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запросив Президента федеральної поліції Німеччини відвідати в цьому році з офіційним візитом Україну.

Довідка:

Федеральна поліція Німеччини (Bundespolizei, скор. BPOL, до 2005 року – Федеральна прикордонна служба BundesministeriumdesInnern, BGS назва відображає основне завдання в той час – охорона державних кордонів) – заснована в 1951 році і підпорядковується Федеральному міністерству внутрішніх справ ФРН.

У перелік завдань Федеральної поліції входять:

– поліцейська охорона державних кордонів на суші, в повітрі (в 30-ти кілометровій зоні вглиб країни) і на воді (в 50-ти кілометровій зоні), включаючи і контроль документів;

– транспортна поліція (на залізниці) в тому числі забезпечення безпеки на вокзалах;

– захист безпеки повітроплавання;

– забезпечення безпеки на борту повітряних суден;

– захист конституційних органів і федеральних міністерств;

– берегова охорона;

– поліцейські функції під час воєнного стану;

– підтримка операцій міжнародних організацій за кордоном, охорона дипломатичних представництв ФРН;

– підтримка Федерального відомства кримінальної поліції в питаннях охорони фізичних осіб;

– кримінальне переслідування злочинів, пов’язаних з незаконним перетинанням державних кордонів;

– допомога при катастрофах і т. д.

Штаб-квартира Федеральної поліції знаходиться в Потсдамі, налічує 10 дирекцій (включаючи дирекцію поліції готовності). До складу Федеральної поліції крім іншого входить спецназ GSG 9.