Арсен Аваков: НГУ розвивається і міцнішає – оснащеність підрозділи за три роки зросла на 800%

Сьогодні на території військової частини 3027  у  с. Нові Петрівці Київської області відбулося підведення підсумків діяльності Національної гвардії України за 2016 рік. Досягнення Нацгвардії: створено відділ стратегічного планування, вдосконалено зв’язок і картографічний захист, модернізована техніка та озброєння, зекономлено майже 50 млн. грн.

Командувач Національної гвардії України Юрій Аллєров представив результати діяльності підрозділу за поточний рік Секретарю РНБО Олександру Турчинову і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

У 2016 році були проведені заходи щодо впровадження сучасних картографічних засобів захисту інформації Нацгвардії. Також проведені заходи з модернізації і перекладу на сучасні цифрові технології, відомчі інформаційні комунікаційні мережі. Організовано і проведено 11 процедур конкурсних торгів із закупівель техніки зв’язку, що дозволило заощадити 48 млн. грн. Придбано 6 тис. Motorola радіостанцій, 185 радіостанцій Harris, Ukrhard 30 радіостанцій, 27 інших радіостанцій різних модифікацій.

З метою нарощування ефективності пунктів управління Нацгвардії завершується капітальний ремонт Центру управління кризових ситуацій Головного управління Нацгвардії. Створено сучасний допоміжний пункт на рухомої базі ГУ Нацгвардії. Планується створити міжнародний, міжвідомчий та багатопрофільний центр підготовки підрозділів МВС.

«Оснащення підрозділів Нацгвардії істотно збільшилося. Думаю, вона виросло на 800 відсотків. Як з точки зору бойової техніки, так з точки зору озброєння і підготовки. Це вже не та ситуація, коли на всіх була одна палатка, стояв стіл і на ньому карта. Зараз в кожній бригаді по штабній машині. Насправді Нацгвардія дуже сильно змінилася. Ми третій рік забезпечені бюджетом розвитку. Це принципово важливо», – зазначив Арсен Аваков.

На основі принципів і підходів НАТО передбачається впровадити автоматизовану систему оперативного (бойового) управління, зв’язку, розвідки і спостереження. На базі управління з охорони важливих державних об’єктів планується створення координаційного центру реагування на надзвичайні або кризові ситуації щодо забезпечення охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, важливих державних об’єктів і дипломатичних представництв.

У поточному році були відпрацьовані штати Міжнародного центру підготовки підрозділів правоохоронної діяльності та школи підготовки інструкторів в навчальному центрі Золочів (Львівська область). У штаті Головного управління Нацгвардії створений відділ стратегічного планування в сумісництво з військовими структурами НАТО, відділ закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, відділ психологічного забезпечення.

Також передбачається впровадження і розвиток професійного корпусу сержантів, створення вертикалі посад професійного і старшинського складу, системи їх багаторівневої підготовки.

На базі Національної академії Національної гвардії України планується створення Мовного Центру з метою навчання особового складу іноземних мов за стандартом STANAG 6001 до рівня 1, 2, 3.

Після звіту Нацгвардія продемонструвала модернізовану техніку зв’язку, озброєння і устаткування для тилових і медичних служб, безпілотні літальні апарати, бронетехніку. У тому числі були презентовані командні пункти, сучасні пересувні модулі вітчизняних виробників, які забезпечують побут гвардійців в військово-польових умовах (міні-готелі, душові, пральні та блоки живлення).

Крім того відбулося відкриття комплексної споруди для розміщення військовослужбовців та демонстрація зразків форменого одягу для особового складу НГУ.

«Національна гвардія – це підрозділ то, яке знаходилося на фронті вже в перші дні війни і всі наступні тяжкі битви аж до великих боїв під Дебальцеве. Національна Гвардія завжди була попереду. Зараз гвардійці несуть службу на другій лінії, але часто і в тилу може бути анітрохи  не легше, ніж на передовій. Завдання, які стоять перед НГУ, набагато ширше існуючої думки – боротьба з диверсійними  групами, тероризмом, провокаторами і агресорами всередині країни», – додав міністр внутрішніх справ.