Арсен Аваков: Неправове рішення про відсторонення Супрун – не підтримуємо

Член Кабінету Міністрів України Арсен Аваков заявив, що не підтримує відсторонення від виконання обов’язків в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Про це він повідомив, сьогодні, 6 лютого 2019, на брифінгу для журналістів після засідання профільного комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності.

«Ми з колегами це обговорювали і не підтримуємо таке відсторонення. Ми знаходимося в кінці політичного циклу, який передує іншому політичному циклу. Тому це провокування ситуації. Абсурдне рішення, яке приймається, на мій погляд, з правовими порушеннями. Питання кваліфікації, які залишилися стосовно пані Уляни є, можливо правомірне. Але рішення суду, який постановив її усунути, не вислухавши і не вивчивши всі обставини – не є правовим», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд м.Києва за позовом народного депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.

У поясненні рішення Окружного адмінсуду пояснив відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків глави МОЗ тим, що, відповідно до нормативних актів, перший заступник Міністра охорони здоров’я України може виконувати обов’язки міністра лише протягом місяця.

Крім того, перший заступник може виконувати виключно ті повноваження міністра, які були йому надані за дорученням самого міністра, тоді як про наявність даного доручення щодо Супрун суду невідомо.

Також, суд врахував той факт, що Уляна Супрун досі перебуває в громадянстві США.