Арсен Аваков: Необхідно виключити лазівку в законодавстві про авіасполучення з РФ

Сьогодні, 03.04.2019, Уряд України підтримав ініціативу голови МВС – заборонити рейси між Україною та країною-агресором чартерами, які не зареєстровані на території Росії. Винятком стануть перельоти, необхідні для забезпечення дій місій міжнародних організацій – ООН, ОБСЄ, Червоного хреста.

«Проаналізувавши обставини, які дозволили пану Бойко здійснити переліт в РФ, ми переконалися, що він просто скористався лазівкою в українському законодавстві і отримав добро ФСБ Російської Федерації на такий переліт. Таким чином, прямим сполученням «Київ-Москва» політик-опозиціонер потрапив на переговори з прем’єром країни-агресора», – повідомив Арсен Аваков.

На думку глави МВС, така ситуація створила загрозу національній безпеці України, тому відомство ініціювало проект постанови «Про внесення змін до Положення про використання повітряного простору України».

«На виконання вимог закону України “Про санкції” і рішення РНБО, щодо ряду авіакомпаній РФ застосовані заходи у вигляді часткового або повного обмеження, припинення транзиту, польотів і перевезень по території України. У той же час, подібні обмеження не поширювалися на нерегулярні рейси між Україною та Російською федерацією, що виконуються повітряними судами не зареєстрованими РФ, що створювало загрозу національній безпеці України. Проект постанови, запропонований МВС, пропонується встановити заборону на нерегулярні перельоти між Україною та країною-агресором, за винятком рейсів в рамках виконання місій міжнародних організацій ООН, ОБСЄ і Червоного Хреста», – підкреслив Арсен Аваков.

Володимир Гройсман підтримав проект постанови Кабміну про обмеження, які діятимуть до тих пір, поки Росія не перетвориться з країни-агресора в цивілізовану країну.

«Ніхто не має права принижувати державу. Ніхто. Це наша держава, це наш будинок … Ми ні на кого не нападали. Напали на нас. На жаль, наші сусіди самі перетворили себе в наших ворогів. Більше 13 тисяч загиблих українців, більше 30 тисяч – поранених. І так принижуватися (візитерам в РФ) заради трьох відсотків рейтингу – абсолютно нечесно по відношенню до держави», – висловився Володимир Гройсман.

Як альтернативу, Прем’єр-міністр жартома запропонував дозволити таким політикам політ на «кукурузнику» в РФ за умови, що він буде тільки в один кінець.

Проект постанови, ініційований МВС, був одноголосно підтриманий членами уряду України.