Арсен Аваков: Необхідно розібратися, яким чином Бойко і Медведчук порушили заборону авіасполучення з РФ

27 березня на засіданні Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наполіг на перевірці, хто з чиновників дав дозвіл на виліт в країну-агресор кандидату в президенти України від опозиційних сил Юрію Бойку і голові політради «Опозиційною платформи – За життя» Віктору Медведчуку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що на підставі заяви Арсена Авакова дає доручення Державіаслужбі, Украероруху, прикордонникам та всім причетним службам провести перевірку за даним фактом. З’ясувати, ким, у якій мірі та де були допущені порушення. За цим повинна слідувати відповідна реакція.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що інспектори ДПСУ під час прикордонного контролю уповноважені тільки перевіряти документи, що дають право на перетин кордону, але не регламентувати цей перетин.

“Якщо документи дійсні і відносно громадянина немає обмежень на перетин кордону з боку правоохоронних органів, він може перетинати кордон”, – повідомив прес-секретар ДПСУ Олег Слободян.

У свою чергу Юрій Луценко заявив, що сьогодні Генпрокуратура відкриє кримінальне провадження за даним фактом.

Нагадаємо, що 22 березня Юрій Бойко і Віктор Медведчук провели переговори в Москві з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і главою компанії «Газпром» Олексієм Міллером.

Глава МВС зазначив, що, незважаючи на заборону про пряме авіаційне сполучення з Російською Федерацією, 22 березня чиновники зробили прямі перельоти з Києва до Москви і назад.

«Ми всі знаємо, які переговори вів Бойко і Медведчук в Москві – антиукраїнські. Хто з державних чиновників прийняв рішення, порушуючи заборону, створити такий комфорт для людей, які зустрілися в Москві з прем’єр-міністром Медведєвим. Я, як міністр українського уряду, хочу це знати », – завив він.

Раніше політична фракція «Народний фронт» вже зверталася із запитом з цього приводу до правоохоронних органів України, зокрема СБУ. Керівництво Служби безпеки України обіцяло в стислі терміни надати правову оцінку візиту громадян України Юрія Бойка і Віктора Медведчука до одного з лідерів країни-агресора і їх публічним заявам.