Арсен Аваков: Немає жодних підстав поновлювати Сергія Бочковського на посаді голови ДСНС

Міністр внутрішніх справ вважає, що Бочковський, обвинувачений у службових злочинах, не має ні морального, ні законного права вимагати поновлення в посаді. Про це він заявив під час брифінгу з журналістами сьогодні, 27.04.2018.

Нагадаємо, що обвинувальний акт у кримінальному провадженні був направлений до суду за підозрою Бочковського С. С. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 368 «Отримання неправомірної вигоди службовою особою»; ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем»; ч. 1 ст. 366 «Службове підроблення» КК України.

Розслідування, проведене Головним слідчим управлінням НПУ – повне, всебічне та об‘єктивне. Судовий розгляд вказаного кримінального провадження наразі триває.

26 квітня 2018 року окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправним розпорядження Кабміну від 25 березня 2015 року про звільнення Сергія Бочковського з посади голови Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Водночас на дії суддів окружного адміністративного суду м. Києва буде подано скаргу до Вищої ради правосуддя.

«Бочковський не може бути поновлений на посаду! Ми не маємо ані юридичних, ані етичних підстав для цього. Ця особа вже рік знаходиться на лаві підсудних та обвинувачується за рядом статей Кримінального кодексу України, серед яких хабарництво, зловживання службовим становищем та службове підроблення. Нажаль, судова система у нас така, що виникають подібні казуси. Саме тому ми спостерігаємо таку ситуацію. Я впевнений, що все стане на свої місця і справедливість візьме гору», – заявив Арсен Аваков.