Арсен Аваков: Немає більшої гарантії миру, ніж впевнена сила

Триває технічне переозброєння і укомплектування Національної Гвардії України. Про це під час перебування в учбовому центрі Нацгвардії повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

– Сьогодні ми провели тестування першої партії привезених з-за кордону бронежилетів і шоломів. Вони були придбані на 80 мільйонів гривень за спеціальним контрактом у одного з виробників, котрий постачає  ці засоби захисту формуванням НАТО, – повідомив глава правоохоронного відомства

За словами Міністра, гроші були виділені на основі рішення РНБО. За вказівкою Президента України Уряд з резервного фонду виділило відповідні кошти. Особливістю є також те, що після прийняття Верховною Радою України Закону про скасування мита на ввезення і ПДВ на засоби захисту для військових, державі удалось зекономити на цьому контракті 20 мільйонів гривень.

– Ми закупили 2 тисячі бронежилетів і 6 тисяч кевларових касок. Ціна комплекту – 19 тисяч гривень, – повідомив Арсен Аваков.

2


Начальник відділу озброєння Науково-дослідного інституту МВС України Максим Мовчан продемонстрував на одному з бійців бронежилет.

– Це бронежилети 4-5 класу, що мають високий ступінь захисту. Захищають не тільки від патронів, а й від осколків. Цей бронежилет можна по-різному комплектувати, він має кругову захист, а також має систему швидкого знімання в разі поранення, – повідомив представник Науково-дослідного інституту МВС.

3


Підтверджуючи надійність цих спецзасобів, представники Нацгвардії протестували  цей бронежилет. Стріляли в нього з різного виду зброю і з різної відстані. Навіть стріляли зі снайперської гвинтівки Драгунова калібру 7.62 з відстані 10 метрів. Тестування показало – якщо б він був одягнений на правоохоронця, він би залишився живий.

4

5

6


 
– Крім цього, ми зробили ряд замовлень з технічного озброєння. У мене за спиною 5 КРАЗів, які були отримані за великим контрактом, який уклала Національна гвардія з заводом КРАЗ. Це буде ціла лінійка модифікацій. Як звичайні машини для перевезення особового складу, так і побутові машини, а також повністю броньовані.

Міністр також повідомив, що всі озброєння базується на вітчизняному виробнику: КрАЗ, бойові машини «Дозор» виробництва харківського заводу, БТР-3, БТР-4. Крім цього Уряд прийняв рішення, що до кінця року будуть отримані кошти захисту для авіації. Зокрема ті, які будуть захищати її від ПЗРК.

7

– Немає більшої гарантії миру, ніж впевнена сила, – підсумував Міністр внутрішніх справ України.