Арсен Аваков: Не думаю, що на акціях в Києві будуть гіперпотрясіння, важливо не допустити провокацій

Міністр внутрішніх справ наголосив, що правоохоронці досить підготовлені, щоб зробити все на випередження провокацій і терактів під час масових акцій, приурочених до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні.

Нагадаємо, що 18-22 лютого 2017 року Києві заплановано низку масових заходів, приурочених до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. В даний час столична поліція має інформацію про проведення 13 заходів, з них 8 – за заявками, наданими в Київську ОДА, і 5 – з мережі Інтернет. За попередньою інформацією, участь братимуть від декількох сотень до 100 тисяч громадян. Гарнізон київської поліції переведений на посилений варіант несення служби.

Глава МВС зазначив, що період проведення масових заходів в столиці може бути використаний РФ для дестабілізації ситуації в Україні.

«Філософія того, що російський режим буде інспірувати тут заворушення, не є дикою … Є політики, які беруть це на свій рахунок і на все, що їм не подобається, кричать «це росіяни, це російський слід», – нехай це буде на їх совісті, в їх манері спілкування. Але це, звичайно, не скасовує ситуації, коли загроза реально існує. Ми володіємо фактами, що і Курченко (бізнесмен Сергій Курченко, з 2014 року перебував у міжнародному розшуку), і ряд інших товаришів фінансують акції, що плануються у найближчий час. В Інтернеті багато банерів, які пропонують 20-го числа піти скидати владу і так далі. Фахівці з кібербезпеки  СБУ і МВС відстежили першоджерела цих банерів – це поширюється з Російської Федерації», – підкреслив Арсен Аваков.

Разом з тим, міністр підкреслив, що у  українських правоохоронців досить великий досвід щодо запобігання провокацій і терактів. За його словами, превентивна робота (перевірка місць проведення заходів на наявність зброї та вибухівки, установка металошукачів і комунікація поліції з організаторами акцій) вкрай важлива для забезпечення безпеки.

«Я не думаю, що нас чекають якісь гіперпотрясіння в зв’язку з масовими акціями, присвяченим до річниці Майдану. Важливо не допустити провокацій. Якщо провокацій ми не допустимо, якщо нам не підкинуть якусь «тему», то, впевнений, що все буде нормально, і ми впораємося», – підсумував Арсен Аваков.