Арсен Аваков: НДЕКЦ в Рубіжному. Сучасне обладнання, комфортні умови роботи

Міністр внутрішніх справ відкрив новий адміністративно-лабораторний комплекс Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС в Луганській області. Відновлюємо нормальну роботу всіх підрозділів Нацполіції і забезпечуємо людям гідні умови роботи, підкреслив він.

У 2014 році приміщення НДЕКЦ в Луганську захопили представники незаконних збройних формувань, і співробітники лабораторії змушені були переїхати в орендоване приміщення в Сєверодонецьку.

Завдяки зусиллям керівництва Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції та Головного управління НПУ в Луганській області сьогодні в місті Рубіжному почав функціонувати, належним чином облаштований і технічно оснащений, адміністративно-лабораторний комплекс.

«Не дивлячись на непрості умови, в яких сьогодні знаходиться Луганська область, ми робимо все можливе, щоб поліція галузі професійно і якісно виконувала свої функції, надавала жителям якісні сервісні та експертні послуги. Важливо, що саме тут, в регіоні, де проходять військові дії, ми відбудували поліцейську інфраструктуру, яка відповідає європейським стандартам і викликам сучасності», – повідомив Арсен Аваков.

НДЕКЦ – одне з найважливіших підрозділів МВС, за статистикою, експертизи впливають на розкриття 80% злочинів. Співробітники експертного центру супроводжують досудове і судове слідство у кримінальних, цивільних, адміністративних і господарських справах.

Сьогоднішня експертна служба – це складний, високотехнологічний дослідницький центр. У Луганському Центрі проводяться експертизи за 21 напрямком:

дослідження почерку і підписів;

дослідження реквізитів документів;

дослідження друкованих форм та інших способів виготовлення документів;

дослідження вогнепальної зброї і слідів його застосування;

дослідження боєприпасів і слідів пострілів;

дослідження слідів і обставин пострілу;

дослідження слідів людини і слідів тварин;

дослідження спорядження, агрегатів, інструментів і залишених ними слідів, ідентифікація цілого за фрагментами;

криміналістичне дослідження транспортних засобів;

дослідження ідентифікаційних номерів та рельєфних знаків;

дослідження холодної зброї;

дактилоскопічні дослідження;

дослідження вибухових пристроїв, слідів і обставин вибуху;

ідентифікація особи за ознаками зовнішності на матеріальних носіях;

дослідження наркотичних препаратів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів;

дослідження обставин і механізму ДТП;

транспортно-трасологічні дослідження;

дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів;

визначення вартості механізмів, устаткування, сировини і товарів народного споживання;

визначення вартості колісних транспортних засобів і розміру збитку, нанесеного власнику.

До кінця року Центром планується додати ще два актуальних напрямки: «Дослідження документів бухгалтерського, податкового звіту і звітності» та «Оцінка майна і техніки військового призначення та озброєння».

Загальна площа приміщень адміністративно-лабораторного комплексу – 2243м², земельної ділянки для польових випробувань становить 6188м². Ремонтні роботи, проведені за рахунок держбюджету, нові меблі та обладнання: для балістичної лабораторії – установка для дистанційного відстрілу зброї, вимірювач швидкості кулі і порівняльний мікроскоп; для хімічний лабораторії – сучасний газовий хроматограф.

«Приблизно 1,5 тисячі експертиз на рік робиться силами 78 експертів. Увага: в НДЕКЦ Луганській області є 9 вакансій !! Від результативності експертного центру часто залежить об’єктивність, переконливість і судова перспектива слідства, але ж для ефективності НДЕКЦ потрібні нормальні умови роботи людей і високотехнологічне сучасне обладнання! Два роки Луганський НДЕКЦ, «рідний дім» якого був захоплений і розорений терористами,  розміщувалися в непристосованому орендованому приміщенні в Сєвєродонецьку. Сьогодні, нарешті, колектив урочисто вселився в нове, відремонтоване приміщення, виділене міською радою міста Рубіжне. Дякую колегам за розуміння і співпрацю! Вітаю і бажаю успіхів!» – зазначив Арсен Аваков.