Арсен Аваков назвав позитивними перспективи повернення окупованих територій України

Про це він заявив журналістам в Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека-2017».

«Я оцінюю перспективи того, щоб повернути окремі території Донецької та Луганської областей в Україні, як хороші. А як це буде – через миротворчу місію або через визвольний рух, або якимись іншими способами … Кожен повинен робити те, що повинен, – тоді буде позитивний результат», – повідомив міністр.

Арсен Аваков також прокоментував критичну реакцію деяких парламентаріїв на два президентські законопроекти щодо окупованих районів Донецької та Луганської областей:

«Це їхня політична мета – створювати провокацію, а не читати закони. Я думаю, що коли шанують закон про реінтеграцію – я називаю його законом про деокупацію, – це той закон, який потрібен. Дискусія за іншими законами – питання, яке потрібно вирішувати в суспільстві. Чого ми хочемо і коли? Потрібно жити не власним політичними інтересами, а інтересами країни. Мої політичні інтереси не завжди відповідають тим інтересами, заради яких я так дію. Це політичні, репутаційні втрати – але це благо для країни. Багатьом депутатам варто було б цього повчитися, а не тягнути шашку в Парламент воюючої країни. Використання димової шашки в будівлі ВРУ – неприпустимо».

Нагадаємо, сьогодні в Україні набув чинності Закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), яким на рік продовжується особливий статус ОРДЛО.

Цим документом вносяться зміни в Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО» від 2014 року. Зокрема, стаття 1 викладена в новій редакції і передбачає продовження особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО на рік – за умови повного виведення військ і військової техніки з ОРДЛО.