Арсен Аваков назвав міста, де запровадять нову патрульну службу

В першу чергу, нові патрульні вийдуть на вулиці Києва, Одеси, Харкова та Львова. На черзі – Луцьк і Миколаїв. Про це глава МВС повідомив сьогодні, 1 липня, під час презентації зразків форменого одягу нового патрульної служби.

Арсен Аваков зазначив, що завтра на розгляд Верховної Ради буде внесено 5 законопроектів про реформу органів внутрішніх справ. У них вже внесено понад 1500 поправок. Після прийняття законопроектів Верховною Радою ще близько двох місяців триватиме перехідний період.

– Багато депутатів не підтримують процес реформування. Нам слід йти крок за кроком, потрібно тримати баланс і дотримуватися якості, – підкреслив Арсен Аваков.

За його словами, оптимальним терміном підготовки нових поліцейських могли б бути 3 роки, проте ситуація вимагає корінних змін. У зв’язку з цим глава МВС нагадав, що сьогодні під час візиту до Миколаєва було розформовано підрозділ ДАІ області. Їх тимчасово змінять бійці спецпідрозділів «Миротворець» і «Миколаїв», а також інспектори спецзагону ДАІ «Кобра». Вони будуть працювати близько трьох місяців, поки в Миколаєві триватиме процес підготовки працівників нової патрульної служби.

Арсен Аваков підкреслив, що в подальшому підрозділи ДАІ будуть замінені аналогами іноземних підрозділів типу «Road patrol», а підрозділи МРЕВ – сучасними сервісними центрами.

До нового року в МВС планують підготувати шість тисяч нових патрульних, хоча в масштабах держави їх потрібно набагато більше – близько 170 тисяч. Тим часом в нову патрульну службу Києва пройшли тільки 38 співробітників міліції. Перехідний період триватиме близько трьох місяців, після чого нові патрульні вийдуть на вулиці Києва, Одеси, Харкова та Львова. На черзі за ними – Луцьк і Миколаїв.