Арсен Аваков: Наземна агресія проти України обернеться для Росії катастрофою

У разі наземної агресії РФ проти України військовий стан буде продовжено. Для України це буде складний виклик, але для Росії це стане катастрофою.

Про це сьогодні, 17грудня 2018 року, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час візиту Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України.

 «Ми знаходимося в ситуації воєнного стану, в очікуванні, чи продовжаться агресивні дії з боку Росії. Для нас дуже важливо бути готовими до будь-яких агресивних дій, якіможуть виникнути з боку противника. Якщо противник зробить наземну агресію повідношенню до України, військовий стан буде продовжено, ми мобілізуємо всісили. Для України це буде дуже складний виклик, але для путінської Росії це буде катастрофа. Ми готові до таких викликів в повному обсязі», – сказав АрсенАваков.

У той же час, Арсен Аваков висловив надію, що наземної агресії проти України з боку Росії не відбудеться:

«Я дуже сподіваюся,що цього не станеться, військовий стан завершиться до нового року, і зусилля ми дипломатів ми повернемо окуповані території».

Глава МВС підкреслив, що останні п’ять років і Нацгвардія, і поліція, і ДСНС, знаходяться в напрузі, але в першу чергу – прикордонники.

«У нас нестандартна, гібридна ситуація. Ми повинні розвивати прикордонні підрозділи, які знаходяться по суті в середині країни, поруч з окупованими територіями. Функція пропуску наших громадян через лінію розмежування не проста, тут багато і оперативної роботи, і додаткових функцій. І МВС забезпечить компетентну роботу кожного з вас», – підкреслив Арсен Аваков

За словами міністра, вже з 1 січня 2019 року, в середньому на 30% буде піднята заробітна плата прикордонників. А Донецько-Луганське регіональне управління ДПСУ для специфічного контролю над прикордонною ситуацією отримає вертольоти Airbus, які вже зовсім скоро надійдуть в Україну.

«Державна прикордонна служба рухається у напрямку розвитку і забезпечення підрозділів для більш ефективної діяльності. Це і розвиток інтелектуального кордону, і нарощування зусиль безпосередньо на лінії зіткнення», – заявив глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Також глава ДПСУ додав, що в бюджеті на наступний рік для прикордонників передбачені додаткові 1 млрд. 200 тис. гривень:

«Тому, ми будимо мотивувати наш особовий склад. Сьогодні у Донецько-Луганському регіональному управлінні ДПСУ службу проходять ті, які прийшли сюди добровільно. Багато офіцерів пишуть рапорти, щоб продовжувати службу тут».

У центрі управління службою глава МВС заслухав доповіді командування Донецько-Луганського регіонального управління про виконання завдань щодо забезпечення національної безпеки і оборони країни в умовах дії особливого правового режиму воєнного стану.

Відзначаючи особливості бойового призначення, історії та заслуг, сформованих рік тому в районі ведення бойових дій на Сході країни прикордонних військових частин, Арсен Аваков вручив особовому складу відомчі нагороди.

В кінці заходу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і глава ДПСУ Петро Цигикал вшанували хвилиною мовчання пам’ять правоохоронців, які загинули під час воєнної агресіїРосії.

Майже 20 тисяч прикордонників взяли участь в заходах щодо забезпечення національної безпеки іоборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях, 70 прикордонників загинули, 431 отримали бойові поранення, 5 військовослужбовців вважаються безвісти зниклими.

Довідка:

Донецько-Луганське регіональне управління функціонує вже більше року, до його складу входять Лисичанський, Краматорський, Донецький і Маріупольський прикордонні загони.

Прикордонні загони виконують завдання щодо стримування і відбиття збройної агресії з бокуросійсько-окупаційних військ уздовж смуги безпеки протяжністю понад 400 км по лінії розмежування, охороняють 88 км державного кордону на узбережжі Азовського моря і контролюють надводну ситуацію в акваторії Азова.

Всього з початку року прикордонниками Донецько-Луганского регіонального управління оформлено через лінію розмежування в КПВВ більше 13 млн чоловік (для порівняння: всього в пунктах пропуску через державний кордон України оформлено 78,5 млн. чоловік).

Під час несення служби прикордонними нарядами виявлено 1063 чужих, підроблених та недійсних документів, в 60 випадках виявлено та вилучено зброю, вибухівку та боєприпаси, затримано більше 150 кг наркотичних речовин, припинено 511 випадків переміщення контрабандних товарів на загальну суму майже 43,2 млн. гривень.