Арсен Аваков: найважливішою оцінкою роботи МВС залишається рівень довіри громадян

Минулий рік виявився надзвичайно складним для системи МВС – не тільки через світову пандемію COVID-19, а й тому, що нам довелося ліквідувати наслідки руйнівних паводків та масштабних лісових пожеж. На всі ці надзвичайні виклики МВС і всієї правоохоронної системи довелося відповідати одночасно з основною роботою.

“Але ми не обираємо час, у який нам випало жити і працювати! Наш обов’язок – забезпечувати порядок, закон і безпеку, нести службу в будь-який час і в будь-яких умовах! Хочу подякувати кожному правоохоронця, який знаходиться на передовій цих викликів і з честю несе свою службу! “, – підкреслив Арсен Аваков сьогодні, 11 лютого, під час виступу на розширеному засіданні колегії МВС.

На засіданні були підведені підсумки роботи за 2020 рік міністерства та ЦОВВ, що координуються міністром внутрішніх справ, а також визначені стратегічні напрямки розвитку системи органів внутрішніх справ.

«Нам доводиться забезпечувати правопорядок в умовах карантину. До протиепідемічних заходів щодня залучається понад 23 тисяч поліцейських, нацгвардейців, прикордонників, рятувальників і медичних працівників системи МВС. Усі вони кожен день працюють в умовах надвисокого ризику. Більше 30 тисяч співробітників захворіли від коронавірусної інфекції. На жаль, є і ті, хто не зміг подолати цю хворобу», – повідомив глава МВС.

 

 

Міністр повідомив, що Національна поліція провела велике соціологічне дослідження, результати якого показують високий рівень довіри поліції.

«Напередодні ми отримали результати опитування, яке проводилося в серпні-грудні 2020 року. У ньому взяли участь 15 тисяч респондентів з 24 регіонах країни. Загальний рівень довіри населення до національної поліції становить 40,8%. Крок за кроком ми будуємо систему служіння суспільству – крок за кроком зростає довіра людей. Ще багато чого потрібно зробити!» – підкреслив Арсен Аваков.

Відзначимо, що згідно з даними опитування кожен третій українець (37,4%) готовий у будь-якій ситуації надати допомогу поліції в її діяльності. Також зріс рівень задоволення громадян якістю вирішення проблем, з якими вони зверталися в поліцію – майже на 6,5% в порівнянні з минулим роком.

Міністр повідомив, що ще одним викликом для правоохоронних органів у минулому році стало забезпечення законності процедури проведення виборів до місцевих органів влади.

«Представники громадянського суспільства і міжнародних організацій знову позитивно оцінили роботу поліції щодо забезпечення безпеки виборів. Ними відзначено чітке і неупереджене реагування на повідомлення про спроби підкупу виборців, зловживання при зміні виборчої адреси та інші правопорушення. Це висока оцінка якості нашої правоохоронної системи», – зазначив Арсен Аваков.