Арсен Аваков: Навіть якщо ти герой війни, неприпустимо зі зброєю бігати по житлових кварталах

Міністр внутрішніх справ дав коментар щодо інциденту зі стріляниною, який стався в ніч на суботу в Харкові. Глава МВС вважає неприпустимим присвоєння альтернативними підрозділами в камуфляжі права регулювати порядок в країні.

Нагадаємо, о 21:20 17 лютого 2017 року житловому кварталі Харкова стався конфлікт між людьми в камуфляжній формі і групою громадян. Внаслідок цього один з учасників перестрілки отримав поранення. Дев’ятьох нападників правоохоронці затримали, знайдено зброю.

Міністр зазначив, що в Україні стало трендом присвоювання людьми у формі права сили. Він також розповів, що мало місце зіткнення представників однієї з нещодавно зареєстрованих організацій, в яку входять ветерани «Донбасу» і структурою, афілійованої з цивільним корпусом «Азов».

«Поліція переслідувала групу в камуфляжі, яка бігає по Олексіївці (спальний район в Харкові) зі зброєю між будинками і лякаючи людей. Ця група вбігла в приміщення дитячого садка, де і була локалізована, кинули зброю в кімнаті поруч з іграшками, вистрибнув у вікно були затримані. Це ненормально, навіть якщо ти герой війни, бігати по житловому кварталу Харкова зі зброєю і розповідати, що ти крутіше, ніж інші хлопці в камуфляжі», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС висловив переконання, що державні функції регулювання порядку в країні привласнювати ніхто не може.

«Якщо поліцейський, нацгвардієць або військовий вчиняє якось не так, ми знаємо, як з ним вчинити – він несе відповідальність за ту зброю, яка тримає в руках, йому делеговані державні функції. Ніхто інший ці функції привласнити не може. Якщо хтось виходить на вулицю і говорить: “Я нікому не вірю, я головний, я вершу правосуддя”, то він порушник. Чи не тому, що він говорить «знести владу», а тому що він порушує фундаментальні засади і правила життя цивілізованого суспільства», – заявив міністр внутрішніх справ.

Крім того Арсен Аваков уточнив, що люди в камуфляжі з громадської організації, які влаштували стрілянину, за попередніми даними, причетні до позафракційного народного депутату Євгена Мураєва.

«Ми не будемо терпіти на вулицях жодного альтернативного підрозділу, який присвоює собі право регулювати порядок за допомогою зброї, саморобних шевронів або камуфляжу. Особливо, якщо їм добре платять. Я не хочу, щоб мураєви або ще хтось наймали таких людей, це ненормально», – заявив міністр внутрішніх справ.