Арсен Аваков: Нацполіція України переходить на гібридні автомобілі – продовжуємо реформу крок за кроком!

Міністр внутрішніх справ повідомив про початок реалізації програми по заміні застарілого автопарку Нацполіції. В рамках Конвенції ООН про зміну клімату та за погодженням з урядом Японії, НПУ отримає 651 сучасний гібридний автомобіль.

7 липня Міжвідомча робоча група МВС та Мінприроди схвалила проект по заміні автотранспортного парку поліції автомобілями з гібридною силовою установкою на базі кросовера Mitsubishi Outlander PHEV (Plug-in Hybrid Electric).

Програма схвалена протокольним рішенням Кабміну №15 від 27.05.2016 та розроблена у співпраці з державними та комерційними структурами Японії в рамках Конвенції ООН про зміну клімату (Кіотського протоколу).

За інформацією міністра, на практиці Національна поліція України отримає 651 сучасний автомобіль Mitsubishi – замість давно застарілих ВАЗ і УАЗ.

Автомобіль нового покоління кросовер Mitsubishi Outlander PHEV презентували в 2012 році на автосалоні в Женеві, а його гібридний варіант – в тому ж році в Парижі.

Гібридний Outlander поєднує в собі бензиновий і два електромотори (сучасна технологія електрокара i-MiEV) з приводом на всі чотири колеса і можливістю працювати тільки на електричному приводі. Зовні відрізнити від свого неелектричного прототипу, гібрид має унікальні технічні характеристики:

 • Двигун внутрішнього згоряння підключається до обертання передніх коліс за допомогою безступінчастого редуктора, передавальне число якого відповідає приблизно п’ятій-шостій передачі звичайних КПП, тому в роботу він вступає тільки на високій швидкості;
 • Весь інший час Outlander PHEV працює від електротяги – у днище позашляховика захована тягова батарея ємністю 12 кВт/год.
 • Повна зарядка батареї від мережі з напругою 220В і силою струму 10 Ампер займає всього 4 години.
 • Швидке заряджання (30 хв. для досягнення рівня заряду 80% – стандарт CHAdeMO). Крім того, передбачена підзарядка в русі при послідовному і паралельному гібридному режимі, підзарядка за допомогою рекуперативного гальмування і автономна підзарядка за допомогою бензинового двигуна при відсутності джерела живлення.
 • В автомобілі передбачений автоматичний вибір режимів їзди, які включаються по черзі відповідно до дорожніх умов – тобто, не послідовно: тільки електропривод, послідовний гібрид і паралельний гібрид.
 • Автономний пробіг тільки на електричній батареї становить 52 км на швидкості до 120 км/год, загальний запас ходу 897 км.
 • Витрата палива становить – 1,9 л на 100 км;

І при цьому викиди СО2 скорочені в кілька разів і складають від 44 г/км.

При цьому виробник особливо відзначає, що цей автомобіль не є ні адаптацією існуючих транспортних засобів з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), ні демонстрацією спеціальних технологій гібридних силових установок з можливістю підзарядки. Це перший серійний електромобіль з постійним повним приводом, розроблений найбільшим виробником з нуля. Унікальні технології, які використані при розробці, експерти називають інженерним подвигом!

Про комфорт:

Outlander PHEV володіє тим же вивіреним в аеродинамічній трубі кузовом, що і його прототип ДВС, і був розроблений відділом досліджень і розробок ММС з метою зниження загального рівня шуму і вібрацій, результатом чого стала безшумна робота електромобіля в режимі електроприводу.

Плавність ходу Outlander PHEV додатково забезпечується характерними прискореннями, контрольованими електронікою і відрізняються відсутністю будь-яких ривків, що відбуваються при зміні передач.

Кросовер відрізняється більш низьким центром ваги, а також більш стабільним і комфортним управлінням – не останню роль в якому грає розташування тягової батареї під підлогою в межах колісної бази – так само як і чудовими показниками розподілу ваги між переднім і заднім мостами (55% -45% відповідно ).

Підсумовуючи переваги автомобіля:

 • максимальний запас ходу: 897 км;
 • запас ходу в режимі роботи тільки від електроприводу: 52 км;
 • витрата палива: 1,9 л/100 км;
 • викиди СО2: 44 г/км;
 • максимальна швидкість: 170 км/год.

Глава МВС підкреслив гідності програми заміни «старих ледве живих (і то частіше за все – завдяки золотим рукам місцевих умільців) УАЗів і Жигулів»:

 • Економія коштів тільки на ПММ і паливі – 333,9 млн. гривень в рік;
 • Зниження викидів парникових газів мало не в 6 разів;
 • Швидкість, комфорт, надійність і моральне задоволення.

«Отже, панове українські поліцейські! Ви отримаєте 651 новий унікальний сучасний потужний екологічний гібридний кросовер Mitsubishi Outlander PHEV.

Народ України сподівається, що ви будете гідні цієї інновації!

Служіть з честю!

Сподіваюся, що за таку рекламу кросовера – Mitsubishi додасть нам 652 машину», – зазначив Арсен Аваков.

 

Довідка:

Кіотський протокол – міжнародна угода, прийнята в Кіото (Японія) в грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК). Воно зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів.