Арсен Аваков: Нацполіція і Нацгвардія повинні рівнятися на добробати

Президент України Петро Порошенко, спікер Верхрвної Ради Андрій Парубій і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітали бійців підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення з другою річницею з дня їх створення і вручили державні нагороди.

У квітні 2014 року Міністром внутрішніх справ України був підписаний наказ про створення добровольчого корпусу спецпідрозділів з охорони громадського порядку – батальйонів і рот патрульної служби міліції особливого призначення – для захисту від злочинних посягань та для охорони громадського порядку. Тоді було створено 56 підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення.

Вітаючи бійців, Президент України Петро Порошенко зазначив: «Ви – кращі з кращих. Ви – еліта, яку поважає український народ. Від імені українського народу і української держави висловлюю вам велику повагу і пошану».

Глава держави подякував спецназівців за самовіддану службу Батьківщині, за те, що вони гідно несуть високе звання добровольців.

Після прийняття закону «Про Національну поліції», в структурі Головних управлінь Нацполіції в областях і місті Києві функціонують 22 підрозділу патрульної служби поліції особливого призначення. На службі в них знаходиться 4207 бійця.

 Особовий склад 20 підрозділів в даний час задіяний в зоні проведення АТО і прифронтових районах. Спецбатальйону забезпечують правопорядок в звільнених від сепаратистів населених пунктах; протидіють незаконному вивезенню із зони проведення АТО зброї і боєприпасів, вибухових речовин, охороняють об’єкти державного та місцевого значення.

Одна з найважливіших задач бійців спецпідрозділів сьогодні – боротьба з диверсійно-розвідувальними групами і незаконними військовими формуваннями, розшук і затримання осіб, які підозрюються в скоєнні терористичних актів та участі в сепаратистських організаціях.

За період АТО загинуло 100 співробітників підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення, 367 осіб отримали бійця, 11 людей вважається зниклими безвісті.

«Два роки тому ми були разом. Скільки побратимів наших полягло … я прошу пам’яті для цих людей і поваги», – підкреслив Арсен Аваков, – «коли мене запитують, якою буде Національна поліція і Національна гвардія, я відповідаю: вони повинні бути такими, як ви! Слава вам і слава Україні!»

Бійцям спецпідрозділів керівники держави і відомства вручили державні нагороди: Ордена «За мужність» III ступеня, медалі «Захиснику Вітчизни», «За військову службу Україні» та «За бездоганну службу» III ступеня, нагороди Верховної Ради України відомчі відзнаки МВС та цінні подарунки .