Арсен Аваков: Нацполіція співпрацює з Інтерполом та Європолом для недопущення втручання в сервери ЦВК

Про це повідомив міністр внутрішніх справ під час координаційної наради керівників правоохоронних органів держави щодо забезпечення законності і правопорядку під час виборчого процесу, а також стану протидії злочинності, яка відбулася сьогодні, 18 лютого 2019, в Генеральній прокуратурі України.

Глава МВС зазначив, що з початку виборчого процесу територіальними органами Національної поліції зареєстровано 1 477 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом.

Найбільша їх кількість виявлена в м.Києві – 158, Дніпропетровській області – 153, Київській – 109, Одеській – 82, Черкаській та Донецькій по 77. В основному зазначені факти, пов’язані з незаконною агітацією – 1004, підкупом виборців – 106, пошкодженням майна – 27 і хуліганством – 17. Всього за вказаними фактами відкрито 61 кримінальне провадження, з яких 35, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства, 26 – з порушеннями проведення передвиборної кампанії. 12 особам повідомлено про підозру в 5 кримінальних провадженням. Оформлено 306 матеріалів про адміністративні порушення. Упродовж минулої доби до органів поліції надійшло 35 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом.

«Про всі виявлені правопорушення ми повідомляємо суспільству. Це один із прикладів ідеальної превенції правопорушень. Український народ повинен бути в курсі всіх подій, щоб жоден кандидат не мав спокуси – зайняти високий пост незаконним шляхом», – повідомив міністр.

З метою профілактики таких правопорушень проводяться зустрічі з керівниками політичних партій, представниками організацій на місцях, а також довіреними особами кандидатів у президенти. Роз’яснюємо їм про неприпустимість дестабілізації обстановки в регіонах і в державі в цілому.

«У НПУ неодноразово надходили повідомлення про тіньові схеми підкупу голосів. Якщо ці дії перейдуть у фазу скоєння злочину – ми будемо негайно реагувати. Особливу небезпеку становить можливість зовнішнього або внутрішнього втручання в роботу серверів ЦВК. Ми повинні мінімізувати ці ризики, оскільки наслідки від них можуть бути катастрофічними. Для цього поліція активно співпрацює з міжнародними поліцейськими організаціями Європолом, Інтерполом та іншими органами. Відповідні заходи ми передбачили в міжвідомчому плані МВС, СБУ і Генеральної прокуратури», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу, Генеральний прокурор Юрій Луценко подякував МВС за підняте питання про неприпустимість політичної корупції:

«Це вперше, коли належний правоохоронний орган так твердо заявляє про те, що не допустить порушення букви закону. Органи прокуратури повністю підтримають дії поліції».

Крім того, поліція забезпечує охорону кандидатів у президенти. В даний час з таким проханням до Національної поліцію звернулося вісім кандидатів.

НПУ здійснюється охорона і допомога іноземним офіційним спостерігачам, також буде організовано охорону в місцях їх постійного перебування і проживання. На даний момент ЦВК зареєструвала 305 спостерігачів, з них 272 представника міжнародних організацій, 33 – іноземних держав.

«Хочу запевнити всіх присутніх, що МВС не буде втручатися у виборчий процес. Кожен з них незалежно від провладності і опозиційності матиме відповідну чітку позицію МВС. Законність і ще раз законність!»- заявив Арсен Аваков.