Арсен Аваков: Національна гвардія України склала іспит на патріотизм і відданість державі!

Сьогодні, 27 березня 2017 року, на території військової частини 3027 в с. Нові Петрівці Київської області пройшли урочисті заходи з нагоди святкування 3-ої річниці Національної гвардії за участю Президента України Петра Порошенка, міністра оборони Степана Полторака і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем Національної гвардії України. Рівне 3 роки тому Нацгвардія стала одним з перших національних формувань, яке в критичний момент взяло на себе відповідальність за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Навесні 2014 роки я мав високу честь бути присутнім на присязі перших батальйонів Національної гвардії, які складалися з хлопців Самооборони Майдану. Ви здали суворий іспит на патріотизм і відданість державі. Хотів би подякувати вам за професіоналізм, ваше мужність і витримку. Слава і шана хоробрим воїнам Національної гвардії України!» – підкреслив глава держави.

Національна гвардія України – військове формування з правоохоронними функціями в складі Міністерства внутрішніх справ, сформований на контрактній основі, що виконують, в тому числі, бойові завдання по забезпеченню держбезпеки, захист кордонів, антитерористичної діяльності та боротьби з незаконними військовими формуваннями на території України. У взаємодії зі Збройними силами України НГУ бере участь в відсіканні збройній агресії стосовно України.

Національна гвардія нарощує потенціал і використовує сучасні досягнення в сфері оборонного будівництва, впроваджуючи новітні підходи вдосконалення системи управління, логістики. За 3 роки Нацгвардія докорінно змінилася – модернізована техніка зв’язку, озброєння і устаткування для тилових і медичних служб, безпілотні літальні апарати, бронетехніка. У тому числі командні пункти, сучасні пересувні модулі вітчизняних виробників, які забезпечують побут гвардійців в військово-польових умовах, також триває процес по створенню навчальних центрів.

«З самого першого дня Національна гвардія, це, перш за все десятки тисяч справжніх, віданних патріотів, в страшні дні початку військової агресії Росії, які взяли для себе важке, страшне і відповідальне рішення встати на захист Батьківщини зі зброєю в руках», – підкреслив Арсен Аваков.

Відзначимо, бійці Національної гвардії протягом 2014 – 2017 рр. забезпечили громадський порядок під час 3600 масових заходів і продовжують нести службу в зоні АТО – 193 гвардійця загинули, захищаючи Україну.

За час існування Національної гвардії – 1175 воїнів отримали державні нагороди. Сьогодні Президент України також зазначив гвардійців за мужність і героїзм, проявлені під час несення служби, а також вручив орден «Золота Зірка» Героя України солдату НГУ Євгену Тельнова (посмертно).

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, особисту мужність і самовідданість міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив відомчі нагороди та відзнаки. 12 бойових офіцерів НГУ отримали нагородну вогнепальну зброю.

Національна гвардія щодо структури і складу наближається до аналогічних органів держав – членів НАТО і Європейського союзу. Планується подальше оснащення Нацгвардії сучасними системами автоматизованого оперативного (бойового) управління, засобами зв’язку, розвідки і спостереження, в тому числі безпілотними авіаційними комплексами.

 

 Довідка:

Тельнов Євген Львович (позивний «Усач»)

Солдат, вогнеметник батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас». З 13 липня по 31 серпня 2014 року перебував в зоні АТО (Артемівськ,Попасне, Іловайськ). 26 серпня був поранений осколком міни в околицях Іловайська.

29 серпня 2014 року, при виході з Іловайська в районі села Червоносільське, батальйон потрапив під обстріл танків. В результаті – 109 бійців потрапили в полон, більше 40 – загинули. Євген Тельнов разом з 12 бійцями вийшли зі зброєю, при цьому Євген з гранатомета підбив два танки Т-72Б3 підрозділів 6-ї танкової бригади РФ і два БМД Збройних сил РФ.

Євген Тельнов загинув 15 лютого 2015 року під час бою біля села Широкине (Новоазовський район Донецька область).

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Удостоєний звання «Герой України».