Арсен Аваков: Національна гвардія України – сила і міць держави!

Про це сьогодні, 24 червня, повідомив міністр внутрішніх справ під час випуску лейтенантів Національної академії Національної гвардії України.

У заході також взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і командувач Національної гвардії Юрій Аллєров.

«Ви стали офіцерами Національної гвардії, командирами, і держава довіряє вам потужну зброя, сучасну техніку, а головне – держава довіряє вам свою безпеку. Переконаний, що кожен з вас стане професійним мужнім командиром, який буде забезпечувати нові перемоги нашої Гвардії», – сказав Секретар РНБО України.

У свою чергу міністр внутрішніх справ привітав випускників і зазначив, що в цьому році офіцерські погони і дипломи про закінчення навчання отримали 310 випускників, з них – 20% служили в АТО.

«Національна гвардія – сила і міць всієї держави. Пам’ятайте, обов’язок офіцерів – виконання завдань щодо захисту і охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян від злочинних та інших протиправних посягань. Ви наша опора, наша гордість. Чи не підведіть!», – звернувся до випускників Арсен Аваков.

З початком антитерористичної операції науково-педагогічний склад Академії миттєво переглянув програму підготовки молодих фахівців і вніс зміни в бік значного збільшення практичної складової підготовки курсантів.

У стінах вузу було підготовлено більшість екіпажів новітнього БТР 4Е, за прискореною програмою готувалися оператори-наводчики, коригувальники вогню і всі необхідні на Сході військові фахівці з числа офіцерських кадрів і військовослужбовців за контрактом.

Відзначимо, що сьогодні в Академії НГУ вперше випускаються дівчата-офіцери, серед яких військові перекладачі та зв’язківці.

«Вони вступили до Академії в 2013 році і впевнено пройшли шлях від абітурієнта до офіцера Національної гвардії України нарівні з чоловіками. Курс навчання для всіх був однаковий і вісім найсильніших дівчат вже незабаром займуть посади в підрозділах», – повідомив Арсен Аваков.

Довідка:

За час свого існування Національна академія Національної гвардії України підготувала більше 30 000 вихованців – фахівців командних, гуманітарних, тилових і технічних спеціальностей, багато з яких своїми досягненнями прославили нашу країну, як у військовій справі, так і в області науки, економіки, освіти та культури.

285 військовослужбовців Академії взяли участь в антитерористичній операції на Сході України. 14 випускників Академії віддали своє життя, захищаючи цілісність, незалежність нашої держави. 44 вихованця були відзначені державними нагородами за проявлені мужність і відвагу при захисті територіальної цілісності України.

Підготовка військових фахівців в НАНГУ здійснюється за наступними напрямками: «Військове управління», «Державна безпека», «Автомобільний транспорт», «Озброєння і військова техніка», «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування», «Філологія» та «Психологія» .