Арсен Аваков: Нацгвардія почала антидиверсійну операцію в зв’язку з лісовими пожежами в Чорнобилі

У МВС створена спеціальна група з протидії підпалів, а НГУ почала антидиверсійну операцію в лісі. За розпорядженням міністра внутрішніх справ екіпажі безпілотних літальних комплексів (БЛК) Нацгвардії України проводять цілодобову аеророзвідку Зони відчуження і території Київської та Житомирської областей.

Арсен Аваков повідомив, що 19 квітня під час вечірнього моніторингового обльоту в Чорнобильській зоні, було виявлено 4 вогнища підпалів. Вогонь вдалося швидко погасити.

«Вчора, під час вечірнього моніторингового обльоту в Чорнобильській зоні, виявили 4 підпали на площі близько 100 метрів. Добре, що поруч були рятувальники, і вдалося швидко загасити. Дивно суха зима – рівень води в екосистемі впав на 1.5-2 метра, лісова, особливо хвойна підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торф*яники  і це особлива проблема. І все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя в країні, хтось заховати вогнем свої брудні справи. Але які ж негідники … тисячі наших не сплять – на пожежі цілодобово хапають пил і радіацію … а хтось з-за рогу … ух тільки попадіться! А попадетесь  точно! І штрафом вже не відбудетеся», – заявив міністр.

Глава відомства закликав тих, хто має інформацію про виникнення пожеж, звернутися в поліцію:

«Ми миритися не будемо – і вживаємо заходів. Звичайно, поліція вже займається цим та іншими інцидентами. Прошу всіх, хто має будь-яку інформацію – зателефонуйте в поліцію».

Арсен Аваков також розповів, що в Чорнобильській зоні з 4 невеликих проблемних вогнищ – одне локалізовано. В Житомирській – з 4 активних вогнищ – локалізовано 2. При цьому прогноз вітру на сьогодні для гасіння пожежі не дуже хороший – можливо до 15-20м/сек. Вогонь може поширюватися ривками, прориваючись на нові ділянки – і це ризики. У зв’язку з цим, у світлий час доби, вертоліт і безпілотний літальний апарат МВС постійно моніторить зони ризику.

«Лісники і пожежники дуже добре відпрацювали вечір і ніч. Хочу і це дуже важливо! – сказати ДЯКУЮ тисячам пожежників і лісників, які з ротацією і без, вже який день роблять те, що повинні! Наземні сили і авіація працюють на повну. Впораємося!» – сказав він