Арсен Аваков: Нацгвардія закупила техніку марок МАЗ і КАМАЗ для оперативного укомплектування підрозділів

При цьому вітчизняний виробник автомобілів КРАЗ залишається стратегічним партнером українських силовиків. Про це Міністр внутрішніх справ України заявив, коментуючи повідомлення в ЗМІ з приводу закупівель іноземної техніки нібито на шкоду інтересам вітчизняного виробника.

Арсен Аваков зазначив, що техніка необхідна для доукомплектування сил Нацгвардії до рівня, якого вимагає воєнний час. В даний час формуються три нові оперативні бригади Національної гвардії. Закупівлі проводяться завдяки коштам, виділеним Кабінетом Міністрів України.

«Основний принцип – намагатися триматися на високому сучасному та якісному рівні комплектування. Не купувати старого, б/у – тільки нову техніку – як бойову, так і техніку обслуговування», – підкреслив глава МВС.

У зв’язку з бойовими дій на Сході країни, прийнято рішення закупити все, що є готового на складах в Україні відповідної якості. Після цього необхідно швидко провести бойове злагодження і негайно відправити укомплектовані підрозділи на виконання бойових завдань.

«Все що було підходящого в наявності, за фактом у КРАЗа, Заводу Малишева, КТРЗ, Богдана, Еталону – вибачте за сленг – вигребли зі складів дочиста. Далі потрібно було чекати виготовлення. Замовили. Але час не чекає! Доукомплектувати зі складів українських дистриб’юторів мазати і КАМАЗа. І зараз скомплектована перша бригада вже проходить бойове злагодження і готується виступати в район бойових дій», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, обсяг замовлення на український КрАЗ сьогодні – два контракти на 60 і 310 автомобілів на суму близько 361 млн. Гривень. Серед замовленої техніки – трактори, броньовані і бортові, кунги, спецмашини, платформи, причепи, ремонтні майстерні. Також замовлено 20 броньованих машин спецназу «Кугуар», з яких 10 поставлені і 10 очікуються, і 21 машина моделі «КрАЗ Спартан». Терміни поставки обумовлені за графіком з 1 липня до кінця поточного року. Крім того, зараз готується ще один контракт на 40 машин, сума контракту – 95 млн. гривень.

«КРАЗ для нас – основний і стратегічний постачальник на майбутнє – до тих пір, поки буде тримати конкурентну співвідношення ціна-якість як зараз», – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, що 26 липня Президент України Петро Порошенко в рамках інспекторської перевірки відвідав оперативну бригаду Національної гвардії України, що в Нових Петрівцях під Києвом. Під час візиту він ознайомився з озброєнням і технікою, які знаходяться на оснащенні частин Національної гвардії України.