Арсен Аваков: Нацгвардія повинна стати потужною силою в обороні держави

Про це глава МВС України заявив під час святкування другої річниці від дня створення Національної гвардії України – військового формування з правоохоронними функціями. У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр оборони України Степан Полторак.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що саме Нацгвардія прийняла на себе перший удар збройної агресії.

«Ворог був у наших кордонів – необхідно було оперативно приймати серйозні рішення. Парламент підтримав нас, затвердивши ряд повноважень необхідних для нинішнього часу, і ми дуже швидко сформували Національну гвардію. У цих умовах важливо було не міняти назву, а створити принципово новий зміст», – зазначив Арсен Аваков.

Глава відомства підкреслив, що у підрозділи є всі передумови для подальшого розвитку. Національна Гвардія має істотну підтримку держави і країн партнерів. Для виконання завдань із захисту держави в 2015 році урядом України було втричі збільшено фінансування. Спільно з українськими та іноземними експертами організовано навчання і спільні тренінги.

Також Арсен Аваков підкреслив, що зараз мінімальна зарплата контрактника Національної гвардії становить 7000 гривень, що дорівнює зарплаті військовослужбовців Збройних сил України.

«Наш обов’язок – стати прикладом як невеликий, але монолітний кулак для потужної української армії. На сьогодні ми маємо можливість розвиватися як з точки зору якості, технічної потужності, так і з точки зору поваги до особового складу. Важливо пам’ятати, що найбільша сила для Національної гвардії – це особовий склад: офіцери і рядові», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

Довідка:

Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, входить в систему МВС, призначена для виконання завдань із захисту і охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та безпеки. У взаємодії з правоохоронними органами забезпечує державну безпеку і захист державного кордону, присікає терористичну діяльність, діяльність незаконних воєнізованих чи збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп і злочинних організацій.

Національна гвардія України бере участь, відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України, у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення військових (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

З моменту введення на території України правового режиму воєнного стану Національна гвардія України для виконання завдань з оборони держави підпорядковується Міністерству оборони України.

Як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000. З 2014 року – як військове формування з правоохоронними функціями на базі Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчої основі.

Загальна чисельність Національної гвардії України не перевищує 60 тисяч чоловік.

За два роки бойових дій на сході України загинуло 192 бійця Національної гвардії, 2198 – поранені. Зараз четверо бійців НГУ знаходяться в полоні, 26 людей вважаються зниклими без вісті.