Арсен Аваков: Нацгвардія повинна бути готова забезпечити реалізацію мирного плану деокупації на Сході України

Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 14 грудня, під час розширеного засідання ради Національної гвардії України.

«Національна гвардія, як і інші правоохоронні органи, завжди буде поза політикою. Її завдання охороняти права і свободи громадян, забезпечувати громадський порядок та припиняти незаконну діяльність. Вони також повинна бути готова взяти під контроль ситуацію на тимчасово окупованих територіях в рамках мирного плану по деокупації», – повідомив глава МВС.

У своєму виступі на нараді, глава відомства виділив пріоритети і вектори подальшого розвитку Національної гвардії України в системі МВС.

«Нашим пріоритетом залишається розвиток Національної гвардії – матеріально-технічне і професійне. Велика кількість проектів направлено саме на це. Зокрема, нещодавно ми провели зустріч з представниками Нацгвардії штату Каліфорнія. Досвід, який українські гвардійці отримають від них, буде сприяти більш ефективному захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян», – зазначив він.

Арсен Аваков повідомив, що в держбюджеті на наступний рік заклали кошти не тільки на грошове забезпечення, а й на соціальну підтримку і питання забезпечення житлом.

«У наступному році ми повинні дати ще близько тисячі квартир, щоб за три-чотири роки вивести чергу на нуль. Дуже важливо поступовий рух в зростанні заробітної плати та соціального захисту працівників системи міністерства. Це наша стратегія і наша мета», – зазначив  міністр.

В даний час проводиться системна робота по залученню іноземних інструкторів та впровадження передових методик підготовки та навчання особового складу НГУ та інших воєнізованих підрозділів України. Зокрема, за допомогою партнерських програм створюється Міжнародний багатопрофільний міжвідомчий навчальний центр біля села Старе Київської області.