Арсен Аваков: Наші миротворці в Джубі – В БЕЗПЕЦІ!

Міністр внутрішніх справ повідомив, що команда українських правоохоронців, які беруть участь у миротворчій місії ООН в Південному Судані, надає допомогу біженцям і постраждалим. Ніхто з українців не постраждав.

Як повідомив глава відомства, в Джубі, столиці Південного Судану – різке загострення, ескалація військового конфлікту протиборчих політичних груп.

«З учорашнього дня під перехресний вогонь протиборчих сил потрапили миротворці ООН, в складі яких – згідно міжнародних зобов’язань України – задіяний 31 офіцер Нацполіції і Нацгвардії України. День і ніч для блакитних беретів були непрості. Зв’язок був уривчастий … ми всі хвилювалися … Але щойно зміг переговорити з командиром українського персоналу місії ООН в Південному Судані – підполковником поліції Сергієм Мазурова. Наші – всі живі і неушкоджені! Всі – на зв’язку, на території бази в Джубі», – зазначив глава МВС.

Група українських миротворців інтенсивно працює, надаючи допомогу постраждалим мирним жителям – приймаючи і розміщуючи на базі прибуваючих біженців – жінок і дітей, які постраждали в ході воєнного конфлікту.

Обстановка в Джубі, незважаючи на спроби врегулювання конфлікту з боку Генсека ООН, продовжує залишатися напруженою.

«При необхідності, за погодженням з командуванням сил ООН – МВС України вживатиме всіх необхідних заходів для евакуації миротворчої місії», – підкреслив міністр.

«На сьогодні – в важких умовах – офіцери МВС України з честю виконують, і будуть виконувати свій обов’язок згідно з міжнародними зобов’язаннями України! Пишаюся!», – заявив Арсен Аваков.