Арсен Аваков: Наша спільна мета – дотримання закону і чесний результат виборів

Станом на ранок 22.01.2019 НПУ зафіксувала 124 заяви про порушення в процесі передвиборчої агітації. У той же час, з 12 зареєстрованих кандидатів у Президенти, тільки троє відкрили рахунки виборчих фондів. Про це глава МВС повідомив під час координаційної наради керівників правоохоронних органів у Харкові. У заході взяла участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

«З 12 зареєстрованих кандидатів рахунки виборчих фондів відкрили тільки троє, а вулиці наших міст заполонила політична реклама, яка може фінансуватися виключно з передвиборного фонду. Він повинен наповнюватися коштами прозорого походження. Це означає, що більшість кандидатів уже порушують закон», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що правоохоронні органи будуть вимагати дотримання закону від всіх без винятку кандидатів, незалежно від ступеня опозиційності або провладності.

«Зараз ми маємо 124 звернення про порушення передвиборчої агітації. По ряду звернень вже розпочаті кримінальні провадження. МВС буде дуже жорстко реагувати також на ознаки підкупу виборців», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що в МВС вже розпочала роботу спеціальна група, яка займається забезпеченням законності виборчого процесу. Мета роботи – недопущення порушень і провокацій під час передвиборної кампанії, безпосередньо в день голосування і під час підрахунку голосів. Також робоча група контролюватиме перевірку звернень громадян, проводитиме моніторинг ЗМІ та соцмереж з метою виявлення та припинення порушень виборчого законодавства, і працюватиме в тісній взаємодії з ЦВК.

Всі сигнали про порушення надходять в робочу групу, яка проводить первинну перевірку, передає підтверджені факти в Нацполіцію, де вони обробляються в Головному слідчому управлінні, Департаменті оперативної підтримки і Департаменті превентивної діяльності.

Крім того, глава відомства підкреслив, що МВС готове надати всім кандидатам, які звернуться в Нацполіцію, належний захист і супровід для забезпечення безпеки і правопорядку під час проведення зустрічей з виборцями та інших масових заходів.

«Ми готові надати кожному кандидату в Президенти охорону і супровід Нацполіціі, забезпечити повну комунікацію з Департаментом оперативного реагування – за бажанням кандидата. Наша мета забезпечення безпеки агітаційних заходів та недопущення провокацій під час виборів », – заявив міністр.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична підтвердила готовність обласної влади організувати виборчий процес на Слобожанщині в повній відповідності із законом і сприяти правоохоронним органам у недопущенні порушень, провокацій і схем підкупу виборців. Готовність до співпраці висловив і прокурор області Юрій Данильченко.

«Що стосується Харківської області, думаю, справа честі – не допустити жодного випадку нападу або провокації відносно кандидата у Президенти, наскільки б вони не були різні», – підкреслив Арсен Аваков.