Арсен Аваков: Наш пріоритет – зберегти життя і здоров’я людей, постраждалих в результаті стихії

Про це сьогодні, 24 червня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час позачергового засідання Держкомісії з ТЕБ та НС, присвяченого невідкладним заходам з подолання наслідків стихійного лиха в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях.До масштабних паводків призвели інтенсивні опади, підтоплено близько 200 населених пунктів. Для подолання наслідків стихії направлено додаткові сили, великогабаритна техніка та авіація МВС.Сьогодні, в Івано-Франківську, в режимі відеоконференції, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаль. У засіданні взяли участь: міністр внутрішніх справи Арсен Аваков, голова ГСЧС Микола Чечоткін, міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський, заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко, голови обласних державних адміністрацій постраждалих областей.  • Учасники засідання заслухали доповіді про ситуацію в постраждалих від повеней областях і масштабах завданих збитків. За прогнозами Укргідрометцентру, паводкова ситуація в західному регіоні повинна стабілізуватися до кінця цього тижня. Зараз у всіх регіонах опади поступово припиняються. Проте, ще можливе істотне підвищення води в водоймах регіону, зокрема в річці Дністер.

    На засіданні прийняли комплекс невідкладних заходів щодо подолання наслідків надзвичайної ситуації. Серед них:
  • постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону;
  • організація всебічного життєзабезпечення постраждалого і евакуйованого населення;
  • нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, щоб не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення криниць.Крім того, до 1 липня 2020 року організовано обстеження дорожньої інфраструктури, зруйнованих і пошкоджених будівель. Далі буде встановлений розмір завданих збитків та визначено обсяг коштів, необхідних для відновлення. Населення отримає фінансову допомогу від держави.

«Зараз ми намагаємося оцінити масштаб збитку від негоди і критичні напрямки, де треба негайно реагувати. Однак, наш пріоритет – зберегти життя і здоров’я людей, евакуація хворих, розміщення тих, хто втратив житло. Тривають роботи по евакуації постраждалих і ліквідації наслідків повеней», – сказав Арсен Аваков.Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив подяку рятувальникам, поліцейським і гвардійцям, які другу добу ліквідовують наслідки стихії.

«Всього з наслідками негоди борються понад 1500 чоловік особового складу МВС. Оперативні штаби з ліквідації наслідків стихійного лиха в західних областях України, рятувальники і гвардійці гірничо-патрульної роти, поліцейські в п’яти областях працюють в цілодобовому режимі», – зазначив Прем’єр-міністр.