Арсен Аваков: нарощуємо потенціал МВС, щоб протистояти гібридним загрозам

Безпека держави і громадянина безпосередньо залежить від оснащеності підрозділів МВС найсучаснішими технікою і технологіями. Про це заявив міністр внутрішніх справ на церемонії відкриття XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека 2019», яка відбулася 8 жовтня, в Міжнародним виставковому центрі у Києві.

«Україна – держава, яка, на жаль, не перший рік воює. Саме тому маємо завдання і бажання забезпечити безпеку наших громадян і нашої держави », – заявив глава МВС.

Арсен Аваков повідомив, що така масштабна виставка презентує останні досягнення наукової і конструкторської думки в області військової і спеціальної техніки, а також дає можливість для укладання серйозних контрактів, в тому числі міжнародних і надає площадку для обміну досвідом між виробниками.

На нинішній виставці свої розробки і товари представляють понад 370 учасників. З них 48 іноземних фірм з 16 країн: США, Польща, Данія, Фінляндія, Бельгія, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Німеччина, Італія, Латвія, Хорватія, Ізраїль, Китай, Казахстан. Національними павільйонами представлені США (9 компаній), Польща (5 компаній), Туреччина (14 компаній) і Чехія (3 компанії). Учасники показують зразки новітнього озброєння, амуніції і засобів захисту, спеціальної техніки та технологій.

Серед українських учасників – 36 підприємств ДК «Укроборонпром», 23 підприємства ГО «Ліга оборонних підприємств України», 2 підприємства Державного космічного агентства України та понад 130 інших державних і приватних підприємств як ОПК, так і суміжних галузей.

Традиційно співорганізатором Міжнародного форуму “Зброя та безпека” виступає Міністерство внутрішніх справ.

«Цікаві інноваційні розробки техніки і технології – широкий потенціал для розвитку МВС України! Для відновлення нашого авіапарку підпишемо сьогодні меморандум про наміри співпрацювати з ДП «Антонов». В рамках договору ми придбаємо 13 мультимодальних літаків Ан-178 (9 для ДСНС, 4 НГУ). Крім того, в цьому році вперше представлені єдиним стендом американські компанії. Нас цікавлять їх системи зв’язку та ідентифікації», – зазначив Арсен Аваков.

Цього року напрацювання Міністерства внутрішніх справ України в сфері безпеки представили Національна гвардія України, Департамент поліції охорони підрозділу Національної поліції України, Державний науково-дослідний інститут, Національна академія внутрішніх справ та Науково виробниче об’єднання «Форт».

На спеціалізованій виставці міністерство внутрішніх справ представило: засоби забезпечення оперативно-розшукової діяльності, оперативно-технічних заходів; засоби активної оборони; криміналістичну техніку; засоби і системи зв’язку, автоматизації та захисту інформації; спеціальні транспортні засоби, а також спецтехніку забезпечення безпеки дорожнього руху.

Новинкою ХVI спеціалізованої виставки стали спільні розробки Державного науково-дослідного інституту МВС і приватної компанії генераторів перешкод для блокування безпілотних літальних апаратів і системи виявлення та придушення БПЛА. Крім того, фахівці ДНДІ МВС проведуть окремі семінари – «Системи виявлення дистанційно пілотованих повітряних суден» і «Блокатори радіокерованих вибухових пристроїв».

Департамент поліції охорони представляє новітню розробку сигналізації рухомого майна. Можливість простежити за своїм автомобілем за допомогою телефону. У разі спрацювання сигналізації найближчий наряд реагування поліції охорони виїжджає на спрацьовування. У зловмисника не залишається жодного шансу.

Фахівці науково-виробничого об’єднання «Форт» представили нові і вдосконалені зразки стрілецької зброї.