Арсен Аваков: Направив спеціальні сили рятувальників і НПУ для вирішення транспортної кризи в Київській області

Близько сотні великовантажних автомобілів більше доби заблоковані на кордоні Київської та Черкаської областей в результаті снігових заметів і обледеніння дороги, що паралізували рух транспорту. Для вирішення ситуації, організації штабу оперативних робіт, забезпечення порядку і безпеки та надання допомоги водіям, міністр внутрішніх справ направив очільника  Національної поліції Сергія Князєва і керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна з додатковими силами і технікою в район надзвичайної ситуації.

«На ділянці автодороги Київ-Одеса між містами Біла Церква і Жашков Черкаської області тривають заходи з ліквідації пробок загальною довжиною 7,5 км, що утворилися в результаті обмерзання дорожнього полотна. З метою розчищення від ожеледиці вказаної ділянки автодороги і остаточного звільнення вантажного автотранспорту обмежено рух в даному напрямку. Для вирішення транспортної кризи на кордоні Черкаської і Київської області мною було направлено додаткові сили МВС, які повинні оперативно звільнити людей і транспорт зі снігового полону», – повідомив Арсен Аваков.

Керівники відомств ознайомилися з обстановкою. Штабом було прийнято рішення про формування єдиної колони застряглого вантажного транспорту. Таким чином, буде звільнений проїзд для спеціальної техніки рятувальників і дорожників.

Щоб зменшити навантаження на проблемній ділянці траси буде перерозподілено рух транспорту. Частину транспорту направлять на Черкаси і Вінницю. Обмежено рух всього автотранспорту з боку м. Біла Церква в напрямку м. Одеси і зі сторони м. Жашків в напрямку Києва.

Автомобілі по черзі буксуються 19 тягачами (з них 13 надано ДСНС). Із заметів звільнено 402 автомобіля. Всього до ліквідації заторів залучено 49 одиниць техніки та 111 чоловік.

Національна поліція організувала в Київській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській та Кіровоградських областях пункти допомоги водіям. Крім того, на автодорозі «Київ-Одеса» розгортається ще один пункт допомоги. Там водії та учасники ліквідації надзвичайної події зможуть зігрітися, отримати їжу і при необхідності первинну медичну допомогу.

На даний момент на території столиці та Київської області працює близько 60 екіпажів патрульної поліції. Поліцейські забезпечують безпеку на дорогах і в місцях стоянки вантажівок, супроводжують безперешкодний проїзд вантажного транспорту через Київ по маршруту руху.