Арсен Аваков: напад на Україну в 2021 році не буде легкою прогулянкою, ворог понесе величезні втрати

Міністр внутрішніх справ, під час інспекції підрозділів МВС на лінії зіткнення, заявив, що Росія може не розраховувати на легке захоплення України. Починаючи з 2014 року – всі підрозділи МВС удосконалювалися і готувалися дати відсіч ворогу.

 «Сьогодні ми подивилися на взаємодію і озброєння підрозділів, також подивимося на роботу берегових служб системи МВС. Оскільки узбережжя Азовського моря для нас пріоритетний напрямок з точки зору контролю держави або відсічі у разі агресії і висадки ворожого десанту на територію України», – сказав Арсен Аваков.

У зоні ООС глава відомства ознайомився з роботою підрозділів ДПСУ, НГУ, крім того бійці спецпідрозділу Нацполіціі КОРД продемонстрували свої навички і алгоритм дій у разі захоплення берегової споруди – його штурм і захоплення зловмисників шляхом десантування з води.

Міністр підкреслив, що всі підрозділи готові до виконання поставлених перед ними завдань.

«В ході перевірки ми виявили необхідність прийняття ряду адміністративних рішень щодо матеріального та військово-технічного забезпечення. Такі рішення ми приймемо на рівні Кабінету міністрів і РНБО, і будемо на 100% готові до виконання завдань. Починаючи з 2014 року – ми готуємося до наступу. Ми розраховуємо, що така підготовленість вбереже нашу землю і наших солдатів. Ми також розраховуємо, що у світової спільноти вистачить вміння і розуму утримати агресора від різких дій», – сказав він.

Глава відомства зазначив, що готовність підрозділів кардинально відрізняється від тієї, яка була в 2014 році. І з точки зору оснащення, і з точки зору бойового досвіду, і з точки зору ментальної готовності.

«Національна гвардія, поліцейські сили, прикордонники і навіть рятувальники, які в значній мірі готові до ліквідації наслідків в зонах конфлікту, демонструють високий рівень підготовки. Хочу, щоб агресор зрозумів, напад на Україну – не буде легкою прогулянкою, це будуть величезні втрати для того, хто вирішить зайти на нашу землю без нашої згоди», – заявив Арсен Аваков.