Арсен Аваков: Напад на поліцейського при виконанні обов’язків – це великий злочин

Розгляд справи Сергія Олійника і Ростислава Храпачевского «свідчить про дисбаланс», а такі рішення правосуддя не можна вважати справедливими. Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 2 березня, після засідання Апеляційного суду м. Києва.

Глава МВС Арсен Аваков прокоментував зміну запобіжного заходу щодо патрульного поліцейського Сергія Олійника, який в ніч на 7 лютого разом з іншими патрульними був змушений застосувати зброю для зупинки автомобіля, який спровокував погоню по вулицях м. Києва.

У той же час міністр внутрішніх справ назвав несправедливим той факт, що людина, яка «наїжджала на поліцейського, збивавши його з ніг, атакувала  поліцейського» – сьогодні перебуває на свободі за рішенням суду, «під особистим зобов’язанням». А поліцейський, який виконував свій обов’язок по затриманню правопорушника, – відсидів у в’язниці кілька днів і сьогодні перебуває під домашнім арештом.

«Це свідчить про дисбаланс. Це свідчить про те, що я як міністр внутрішніх справ (і глава Національної поліції ще скаже) – ми не можемо вважати такий вердикт правосуддя справедливим, – підкреслив Арсен Аваков. – Важливо, щоб суспільство поважало поліцейських і приймало факт, що напад на поліцейського, який при виконанні своїх обов’язків – це великий злочин».

Глава МВС України додав, що найближчим часом проведе зустріч з міністром юстиції України Павлом Петренко і керівництвом Державної пенітенціарної служби. На цій зустрічі буде обговорено інцидент в СІЗО, під час якого Сергію Олійнику було завдано тілесних ушкоджень.

Крім того, міністр внутрішніх справ України висловив вдячність журналістам та громадськості за підтримку патрульної поліції.