Арсен Аваков: Напад на нацгвардійців – це злочин

Якщо хтось із політиків думає, що все, що сталося біля Верховної Ради 31 серпня, просто так забудеться, вони помиляються. Про це під час візиту до Харкова заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«У нас є троє загиблих, у нас п’ятеро хлопців у важкому стані. У нас до сих пір в лікарнях 139 співробітників міліції і Національної гвардії, які знаходяться з тими чи іншими травмами.

Я не можу собі дозволити, як міністр, не висловлювати політичну позицію, звинувачуючи тих людей, які привели під Раду і накручували мітингувальників», – зазначив міністр.

За його словами, сьогодні пред’явлені перші підозри. «У нас є 18 заарештованих судом безпосередніх учасників, в т.ч. людина, яка кидала гранату і якому загрожує довічне ув’язнення. В тому числі, сьогодні пред’явлені підозри колишнім народним депутатам – і Швайка, і Сиротюку, і деяким іншим. Суд буде визначати запобіжний захід для цих людей сьогодні ж.

Альтернативи немає. Напад на поліцейського, на національного гвардійця – це злочин. Хто б це не був: колишній народний депутат, колишній міністр, нинішній міністр, нинішній народний депутат. Повинно бути нове правило: твій новий поліцейський, якого ми створили і потихеньку впроваджуємо в ситуацію, повинен знати, що ніхто не в змозі його через своїх політичних амбіцій вдарити або стріляти в нього. Якщо це правило не буде непорушно, ми не побудуємо країну », – підкреслив Арсен Аваков.