Арсен Аваков: нам вдалося усунути складнощі при перетині кордону громадянами України та Ізраїлю

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху під час офіційного візиту ізраїльського політика в Київ обговорили поліпшення ситуації при перетині кордонів дружніх країн громадянами України та Ізраїлю.

Арсен Аваков заявив, що завдяки спільній і послідовній роботі правоохоронних відомств України та Ізраїлю вдалося вирішити проблему перетину кордону між країнами. Після підписання в липні поточного року Декларації про інтенсифікацію співпраці були вирішені проблемні питання, що виникають під час прикордонного контролю.

Міністр нагадав, що за інформацією Державної прикордонної служби в 2017 році отримали відмову про перетин кордону з Ізраїлем 4,5 тисячі громадян України, 3,5 тис. – не пропустили в 2018 році, а в цьому році відвідати Ізраїль не змогли 2,5 тисячі українців. У той же час, за минулий рік в Україні не змогли потрапити 220 громадян Ізраїлю, в 2019 – 716. Але варто зазначити, що з 24 липня жодної відмови з української сторони не було.

«На сьогодні нам вдалося забезпечити належне ставлення до українських та ізраїльським громадянам під час проходження прикордонного та митного контролю, скоротити час очікування зворотних рейсів, а в разі відмови в перетині кордону – надання громадянам офіційного документа з причиною відмови», – повідомив Арсен Аваков.

У свою чергу, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підкреслив, що тісна двостороння співпраця між МВС України та Ізраїлю дозволила врегулювати проблеми відмов при перетині кордону. Він відзначив позитивну динаміку українсько-ізраїльських відносин, високий рівень взаєморозуміння і довіри між державами, в тому числі силовими відомствами.

Крім того, Україна та Ізраїль продовжують співпрацю в питаннях забезпечення безпеки туристів, а також протидії незаконному працевлаштуванню громадян обох країн.