Арсен Аваков: Нам вдалося створити поліцію поза політикою, якій довіряють. Продовжуємо реформу

За результатами останнього соціологічного дослідження, проведеного Українським центром економічних і соціологічних досліджень ім.Разумкова, рівень довіри до національної поліції становить 51% – це заслуга Сергія Князєва і команди Національної поліції. Новий глава НПУ Ігор Клименко повинен продовжити цей шлях реформ. Про це сьогодні, 26 вересня, під час селекторної наради заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Я хочу подякувати Князєву за роки роботи в поліції в цілому і на посаді Голови Національної поліції. Ми всі пам’ятаємо, що ви зробили для держави – на Донбасі, в непрості часи на Закарпатті та Рівненської області. Останні соціологічні дослідження показали, що довіра до поліції – 51%. І це заслуга Сергія Князєва і всієї нашої команди», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр розповів, що рішення про відставку Сергія Князєва – це плановий крок, не обумовлений негативними факторами і брудною інформаційною кампанією проти глави поліції. Арсен Аваков додав, що Сергій Князєв продовжить роботу на посаді радника міністра і члена колегії МВС.
Глава МВС повідомив, що за поданням голови Національної поліції від 9 вересня 2019 року, полковник поліції Вадим Троян, який раніше обіймав посаду заступника міністра внутрішніх справ, призначений заступником глави НПУ.

«У нас нові призначення. Я вважаю, що ці молоді люди будуть ефективно працювати на користь держави Україна. Країна ще проходить перезавантаження і перед нами стоять нові виклики. Реалізуючи нові підходи в роботі відомства, нам вдалося сформувати поліцію поза політикою, яка здатна вчасно і адекватно реагувати», – підкреслив міністр.

Під час селекторної наради з керівниками територіальних управлінь НПУ, міністр внутрішніх справ представив новопризначених Главу поліції Ігоря Клименка, першого заступника Голови поліції Вадима Трояна, заступника Голови поліції-начальника кримінальної поліції Євгена Коваля, заступника Голови поліції-начальника Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе.

Крім того Арсен Аваков повідомив про призначення заступниками міністра внутрішніх справ Антона Геращенко, Олександра Гогілашвілі і Катерини Павліченко.

Довідка

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 №820-р генерал поліції першого рангу Князєв Сергій Миколайович звільнений з посади Голови Національної поліції України в зв’язку з поданою ним заявою.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 №838-р генерал поліції третього рангу Клименко Ігор Володимирович призначений Головою Національної поліції України.
Клименко Ігор Володимирович народився в 1972 році в м. Києві. Має освіту військового інженера-кібернетика, психолога, юриста. Доктор психологічних наук.

Брав участь в миротворчій операції в Косово.

Очолюючи Департамент кадрового забезпечення Національної поліції, зробив значний внесок у становлення Національної поліції.
З березня 2018 на посаді заступника Голови Національної поліції займався питаннями матеріально-технічного забезпечення діяльності поліції, фінансування та соціального захисту поліцейських.

Наукові розробки Клименко І. В. знайшли практичне застосування при розкритті та розслідуванні злочинів.

Наказом МВС від 12 вересня 2019 № 857 генерал поліції третього рангу Коваль Євген Олександрович призначений на посаду першого заступника Голови Національної поліції України – начальника кримінальної поліції.

Коваль Євген Олександрович, 1979 року народження, працював в підрозділах карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю міста Києва і Київської області, апарату МВС.

Зі створенням Національної поліції України працював в сформованому за його активної участі Департаменті внутрішньої безпеки.

Наказом МВС від 9 вересня 2019 № 838 полковник поліції Троян Вадим Анатолійович призначений на посаду заступника Голови Національної поліції України.

Троян Вадим Анатолійович народився в 1979 році. З початком військової агресії Російської Федерації брав активну участь у формуванні підрозділу міліції особливого призначення «Азов», який стояв на передовій лінії захисту суверенітету України.

З огляду на набутий бойовий досвід, Трояну В. А. було доручено очолити правоохоронців Київщини та активізувати роботу по боротьбі зі злочинністю.

У 2016 році був призначений першим заступником Начальника Національної поліції України – начальником кримінальної поліції, а в подальшому – заступником Міністра внутрішніх справ.

Наказом МВС від 11.09.2019 № 850 підполковник поліції Цуцкірідзе Максим Сергійович призначений заступником Голови Національної поліції України – начальником Головного слідчого управління.
Цуцкірідзе Максим Сергійович народився 1985 році в с. Новоукраїнка Кіровоградської області. За освітою юрист, фінансист. Кандидат юридичних наук, заслужений юрист України.

Як один з кращих випускників відомчого вишу був рекомендований до Головного слідчого управління МВС.

Зі створенням Національної поліції України долучився до розробки нормативно-правових актів організації досудового розслідування і забезпечення належного функціонування слідчих підрозділів.