Арсен Аваков: Нам необхідно проводити реформи так, щоб не порушити баланс

Сьогодні в МВС України відбулася зустріч глави відомства Арсена Авакова з представниками Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов’язків і зобов’язань державами-членами Ради Європи (Моніторинговий комітет). Сторони обговорювали питання впровадження реформування правоохоронних органів в Україні і співпраця Міністерства внутрішніх справ з Радою Європи.

Арсен Аваков проінформував членів делегації ПАРЄ про успіхи в реформуванні правоохоронного відомства. Він також зазначив, що вчора у Верховній Раді України в першому читанні було прийнято три законопроекти.

– У нас дуже непроста ситуація в країні. Йде війна. Нам необхідно проводити зміни так, щоб не порушити баланс. Вчора під час засідання Верховної Ради України депутати в першому читанні прийняли три дуже важливі проекти законів для Реформування органів внутрішніх справ. Це проекти Закону «Про національну поліції», «Про органи внутрішніх справ» та «Про зміну системи правил дорожнього руху». Міністерство внутрішніх справ буде поступово змінюватися в правоохоронне відомство Європейського зразка, – зазначив Арсен Аваков.

PM769image004

Представники ПАРЄ відзначили, що з усіх реформ, які проводяться в Україні – реформа поліції є важливою, тому що поліція, не дивлячись ні на що, повинна залишатися зразком державного варта.

PM777image006

Крім того, під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо подій на Сході України, участь правоохоронців у проведенні антитерористичної операції і заходи, що вживаються для забезпечення охорони громадського порядку та безпеки громадян на території наближеною до лінії зіткнення з бойовиками.

Прес-служба МВС України