Арсен Аваков: Нам не потрібні гасла, нам потрібні компетентні дії в складній ситуації

Сьогодні, 13 грудня, в Київській області завершилися чотириденні масштабні тактико-спеціальні навчання органів системи МВС, в яких взяли участь близько 1200 правоохоронців з усієї країни.

На заході були присутні Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, керівники Державної прикордонної служби, Національної поліції, Національної гвардії і Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

«Ми підвели підсумки масштабних навчань. Всі підрозділи МВС показали високу професійну готовність, майстерне володіння якісною сучасною зброєю і високе знання техніки. Ми всі пам’ятаємо 2014 рік, коли на фронт йшли добровольці батальйонів МВС, не маючи нормального зброї, не було навіть уніформи. Але ціною власного життя, професіоналізмом і відданістю, вони дозволили нам відродити військо. Їх мужність і відвага зупинили ворога», -сказав Олександр Турчинов.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що такі навчання дозволяють напрацьовувати злагодженість дій всіх підрозділів у складних ситуаціях:

«Сьогодні ми підводимо підсумки чотириденних навчань -підрозділи демонструють раніше відпрацьовані тактичні вправи. Нам дуже важливі компетентні дії кожного підрозділу: поліції, ДСНС, Національної гвардії. Нам не потрібні гасла, нам потрібні чіткі, злагоджені дії в складних ситуаціях».

Арсен Аваков зазначив, що в навчаннях брали участь новіпідрозділи, виховані в Україні за останніх чотири роки.

«У кожній області України функціонують спецпідрозділи високого рівня, в їх числі« КОРД», «Дозор», які готові виконувати будь-які складні завдання, починаючи від ситуації із захопленням заручників і закінчуючи прямим протистоянням терористам. Сьогодні ми також побачили і оцінили вміння підрозділів ДСНС », – підкреслив міністр.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що правоохоронці постійно стикаються з нетиповими ситуаціями, колизвичайні мітинги і акції перетворюють в поле політичної битви:

«Ми живемо в світі гібридних загроз, проти нас ведуть підступну війну. Тому всі наші підрозділи вчаться працювати в нових, складних, непередбачуваних умовах. Такі навчання – це відмінний спосіб для всіх підрозділів, структур і відділів забезпечити публічну безпеку. Саме аналіз роботи в нових і нетипових ситуаціях став передумовою проведеннямасштабних тактико-спеціальних навчань структур МВС».

Протягом 4-х днів понад 1000 фахівців органів системи МВС з усіх регіонів України в польових умовах відпрацьовували кризові ситуації, спільну роботу по їх вирішенню, працювали в оперативних штабах і ситуаційних центрах.

З учасників були сформовані 4 оператівних штаби. Загальна координація здійснювалася з Центрального пункту управління силами і засобами, до складу якого входили представники державних органів системи МВС. Новацією цих навчань стало залучення до роботи прес-офіцерів.

Кожні 3 години відбувалася заміна керівників, таким чином, кожен з учасників навчань спробував себе в якості керівника оперативного штабу. Штаби очолювали по черзі начальники і заступники регіональних управлінь.

Крім того, в рамках навчань відбулися змагання серед 32 команд бійців спеціального призначення з усіх регіонів країни.

Регламентом змагань передбачалися такі елементи:

  • командне подолання смуги перешкод;
  • стрільби з фізичними навантаженнями;
  •  орієнтування на місцевості;
  •  тактична медицина;
  • подолання мінно-вибухових перешкод.

Переможний кубок завоювала команда отдельного загону спецпризначення Східного територіального Управління Нацгвардії.