Арсен Аваков: на Прикарпатті та Буковині запроваджено надзвичайні заходи безпеки

В Івано-Франківській та Чернівецькій областях через різке погіршення погодних умов і сильні дощі почалися паводки. Оголошено другий – помаранчевий – рівень небезпеки. Вода в гірських річках піднімається до двох метрів.

Для координації робіт з ліквідації надзвичайної ситуації міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 22 червня провів селекторну нараду за участю керівників територіальних підрозділів МВС відповідних областей.

За оперативними даними на 18:00 22.06.2020 на території Івано-Франківської області через підтоплення постраждали населені пункти в п’яти районах. У Чернівецькій області через сильні дощі піднявся рівень води в річках Прут, Черемош та Брусниця. Розмиті автодороги і підтоплені мости в 7 населених пунктах Вижницького, Путильського та Кіцманського районів. У селі Банилів Вижницького району частково зруйнована дамба.

«В епіцентрі негоди опинилися 31 житловий будинок та 37 господарств. Для ліквідації наслідків залучено 123 поліцейських і 120 рятувальників, які проводять повітряний і наземний моніторинг місцевості, надають допомогу населенню та евакуацію. Задіяно 62 одиниці службової техніки. Організовано цілодобову роботу штабу. За моїм дорученням на місце негоди вилетів вертоліт Н225 Super Puma ДСНС України, який доставить їжу і додаткові сили», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС повідомив, що правоохоронці проводять евакуацію людей з аварійних будинків, заходять в кожен двір і перевіряють, чи не знаходяться в небезпеці люди або домашні тварини, допомагають місцевій владі доставляти продукти першої необхідності. Також поліцейські охороняють домогосподарства евакуйованих жителів, щоб не допустити мародерства.

Міністр підкреслив, що поліцейські і рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед населення області, попереджають про можливе відселення з небезпечної зони. Організовано об’їзні шляхи аварійних ділянок.

«Ситуація змінюється щохвилини, поліцейські і рятувальники працюватимуть і вночі, щоб не залишити людей наодинці з негодою. Організуємо місця для ночівлі та харчування. Завтра вранці в регіон прибудуть додаткові сили поліції, рятувальників і гвардійців. МВС, Національна поліція і ДСНС буде інформувати про ліквідацію наслідків негоди. Прошу зберігати спокій. Ситуація контрольована», – зазначив Арсен Аваков.