Арсен Аваков: На Харківщині викрито групу зловмисників, які виготовляли та збували зброю

Їх затримали спільними силами підрозділів міліції та Служби безпеки України під час спроби продати одну з вогнепальних «одиниць». У затриманих вилучили близько 40 гранат, кілька тисяч патронів і зброю.

Глава МВС заявив, що співробітники відомства викрили групу з п’яти чоловік. Вони займалися виготовленням і торгівлею зброєю. Для цього був обладнаний міні-цех з усім необхідним обладнанням. З його допомогою зловмисники збирали в кустарних умовах гранати Ф-1, боєприпаси, саморобні вибухові пристрої.

За словами глави МВС, в рамках спецоперації по запобіганню тероризму, що її на території Харківської області проводить МВС спільно з СБУ, правоохоронці провели затримання членів злочинної групи. Їх затримання було здійснено з урахуванням напрацювань, отриманих протягом останнього часу, а також з урахуванням загостреної ситуації по терористичним актам.

– Ми прийняли рішення форсувати і не очікувати розвитку цілого ряду історій. Тому почали операцію, яка завершується ліквідацією терористичних груп, сепаратистських утворень і так далі, – зазначив Арсен Аваков.

Протягом певного часу правоохоронці задокументували кілька епізодів збуту зловмисниками вогнепальної зброї, зокрема – револьвера. Нелегальних зброярів затримали під час однієї зі спроб продати зброю. Під час обшуків вилучено 38 гранат, близько трьох тисяч патронів, автомати, гвинтівки і т.д.

1

– Працювала ціла збройова майстерня. Я не виключаю, що слідство доведе причетність цієї групи до ряду терористичних актів по Харківській області, – зазначив глава МВС.

2

Серед затриманих – двоє жителів Харківщини, решта – мешканці обласного центру. Всі громадяни позиціонують себе в якості членів одного з регіональних громадських об’єднань.

3

Зараз зловмисники затримані і дають свідчення. Їх дії кваліфіковані за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.