Арсен Аваков: На базу ДСНС в Ніжині прибув третій вертоліт Н-225 Super Puma

Сьогодні, 30 січня, в рамках створення авіаційної системи безпеки МВС, в Україну прибув третій вертоліт Н-225 Super Puma компанії Airbus. Незважаючи на складні погодні умови, український пілот здійснив успішне приземлення у Ніжині (Чернігівська область). Вертоліт пройшов процедуру реєстрації та найближчим часом буде переданий в експлуатацію до Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби ДСНС.

«Борт 53 – третій вертоліт Н-225 Super Puma для авіаційної системи безпеки МВС України. У надскладних метеоумовах – під час дощу, туману, низької хмарності, обмеженої видимості – наш пілот успішно сів в Ніжині. Розширюємо авіазагін ДСНС. Рятуємо, допомагаємо, запобігаємо », – зазначив Арсен Аваков.

Вертоліт буде виконувати рятувальні та пошукові операції в особливо складних умовах. Н-225 Super Puma розроблений на основі перевірених технологічних рішень і досвіду експлуатації по всьому світу, володіє високими в галузі характеристиками, комфортний під час пілотування і здатний перевозити на своєму борту 24 людини. Техніка дозволяє здійснювати посадку на льоду, опускатися низько над водою. Цей вертоліт – черговий внесок в Єдину авіаційну систему безпеки МВС.

На базі авіаційного підрозділу ДСНС в Ніжині створюється база для сервісного обслуговування всіх вертольотів авіаційної системи безпеки і спеціальний аеродром. При необхідності авіаційний патруль може базуватися і чергувати на авіаційної точці в «Жулянах». Після розширення вертолітного парку рятувальники зможуть нести посилену службу і в Південному регіоні країни, виконуючи пошукові операції, в тому числі в акваторії Чорного та Азовського морів.

Льотний склад проходить первинне навчання у Франції.