Арсен Аваков: Ми розраховуємо, що переяславська справа буде розглянута судом в найкоротші терміни

Сьогодні, 5 червня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про персональну відповідальність за інцидент за участі поліцейських в Київській області та дисциплінарні рішення, прийняті за результатами перевірок за даним фактом. Глава відомства наполягає на максимальній відповідальності поліцейських за скоєне:

«Люди прагнуть до того, чого хочу і я – відповідальності, справедливості і ми розраховуємо, що ця справа дійде до суду в найкоротші терміни, а відповідальність цих осіб буде по вищій шкалі. На жаль, дитину не повернеш. Ми приносимо свої співчуття родині та зробимо все можливе, щоб такого більше не повторювалося».

Аналізуючи те, що трапилося, Арсен Аваков повідомив про низку кадрових рішень НПУ: звільнення деяких керівників місцевої поліції, відставку керівника поліції Київської області Дмитра Ценова. Зараз у відділенні поліції працює кадрова комісія.

Також міністр розповів, що сьогодні було проведено дисциплінарний відео-селектор Нацполіціі, де звернули увагу всіх керівників – від відділень до главків – на здійснення профілактики серед особового складу.

«Якщо ти поліцейський, державний службовець або громадський діяч, ти повинен чітко розуміти, що для тебе є додаткові норми поведінки, які не можна порушувати, навіть якщо ти не при виконанні. У нас є поліцейські, які поза службою рятували дітей під час пожежі, витягали з річки … Але зараз інша справа. І ми зробимо все можливе, щоб таке не повторилося», – заявив глава МВС.

Наступним кроком превентивної роботи в даному напрямку стане перегляд справ всіх працівників, які поновилися на посадах за рішенням суду, після того як не пройшли переатестацію.

При проведенні переатестації кадрів особового складу в 2015 році було рішення, що нині підозрювані у вбивстві поліцейські не відповідають вимогам до працівника поліції. Вони були звільнені, але пізніше, за рішенням суду, в тому числі і апеляційного, поновилися на посадах і приступили до служби.

«На жаль, це не поодинокий випадок. Така ситуація має місце і вона стосується близько 800 чоловік. Це не говорить про провал реформи поліції, це говорить про те, що на шляху до мети виникають такі ситуації, в тому числі такі поразки, які можуть поставити під сумнів будь-який успіх. Але я вважаю, що реформа йде в правильному напрямку. Це не скасовує нашої відповідальності, нашої скорботи і співчуття постраждалим в Переяславі-Хмельницькому», – сказав міністр.