Арсен Аваков: Ми закликаємо Італію неупереджено розглянути справу Віталія Марківа

Міністр внутрішніх справ повідомив, що сьогодні, 17 січня, парламент прийняв за основу і в цілому проект постанови №2717 «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці».

«За» проголосували 323 депутати.

«Верховна Рада постановляє: звернутися до Президента Італійської Республіки і Парламенту Республіки з проханням забезпечити прозорість, об’єктивність і неупередженість апеляційного провадження стосовно Віталія Марківа», – йдеться в тексті заяви.

У заяві також наголошується, що парламент України вважає, що справа Віталія Марківа продемонструвала очевидні порушення принципів верховенства права, гарантій на справедливий суд і одного з ключових принципів кримінального процесу – презумпції невинуватості.

Також народні депутати відзначають, що судовий процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони звинувачення базувалися на чутках і упередженнях, суд відхилив запит на проведення огляду місця події на горі Карачун (представлений захистом Bіталія Марківа), а ймовірна причетність російської та проросійської сторони, присутньої на місці трагедії, не розслідувалася.

Окремо Верховна Рада відзначає, що в ході судового розгляду не було надано чітких і однозначних доказів провини українських військових, зокрема і Віталія Марківа.

Верховна Рада протестує проти звинувачення України в порушенні міжнародного гуманітарного права і категорично засуджує використання неприйнятних формулювань в матеріалах вироку. Зокрема, суджень італійської сторони про те, що українська армія є «повсталими українцями, які захопили Карачун», що «стріляти у цивільних було звичним способом дій української армії і НГУ», а військові дії на Сході України – «триваюча громадянська війна».

“Верховна рада України закликала Президента і Парламент Італійської республіки в рамках своїх повноважень забезпечити прозорість, об’єктивність і неупередженість апеляційного розгляду щодо Нацгвардійця Віталія Марківа. Ми не залишимо свого солдата!” – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Італії 30 червня 2017 за підозрою в убивстві фоторепортера – громадянина Італії Андреа Роккеллі. За свідченнями української сторони, гвардієць не причетний до загибелі італійського журналіста.